Arra kéri Forsthoffer Ágnes a távozó képviselőket, hogy ajánlják fel jótékony célra háromhavi bérüket
HVG
2026-05-22 17:19
Különösen azoktól a képviselőktől kéri ezt, akik a jelenlegi gazdasági helyzethez hozzájárultak a szavazataikkal.
Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke azzal kéréssel fordult a parlamentet elhagyó képviselőkhöz, hogy mondjanak le háromhavi juttatásukról. Az erről szóló leveletJámbor Andrásosztotta meg a közösségi oldalán. Ebből kiderül, hogy ha egy képviselő megbízatása lejár, utána három hónapon át megkapja a tiszteletdíját.
Forsthoffer szerint azonban egyre inkább látszik, hogy Magyarország milyengazdasági és költségvetési kihívásokkalnéz szembe, illetve arról is több információ látott napvilágot, hogy a civil szféra milyen megdöbbentő körülmények között kénytelen működni.
Szerinte a társadalom részéről jogos az igény arra, hogy azt a pénzt – különösen, akik a szavazataikkal hozzájárultak a fenti körülmények kialakulásához – ajánlják fel jótékony célra.
https://www.facebook.com/jamborandrasoldala/posts/pfbid0JKQtmvuqEb7LMFcJLPy72meXFz8N9fDVJPM8J4tB4WLXoQmAifZgZZDCRh5QkVFYl
Jámbor András szavazásra bocsátotta a kérést a követői között. Azt kérdezte, mi legyen a pénzzel: az egyharmadát adja jótékony célra – ahogy eddig is tette –, vagy az egészet.
Nem egyedi, hogy a jogszabályok szerint járó juttatás végül jótékony célokra megy. Az Orbán-kormány egykori tagjai – Magyar Péter ráhatására – a végkielégítésüketmár felajánlottáka kárpátaljai Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthonnak.
https://hvg.hu/gazdasag/20260522_koltsegvetes-allamhaztartasi-hiany-2026-aprilis
Nyitóképünkön Forsthoffer Ágnes. Fotó: HVG / Reviczky Zsolt.