← Vissza

news.bsdnet.hu

Két hetet kapott az amerikaiaktól a Mol, hogy bevásároljon a szomszédban

Portfolio 2026-05-22 19:26
A Mol és az orosz fél közötti egyeztetések eredeti határideje pénteken járt volna le. Az OFAC által biztosított újabb két hét azonbanlehetőséget ad arra, hogy a felek véglegesítsék a megállapodást a NIS többségi tulajdonrészének átruházásáról. A tranzakcióhoz az amerikai hatóság jóváhagyására azért van szükség, merta NIS jelenlegi többségi tulajdonosa az orosz állami Gazprom Nyefty, amely amerikai szankciók hatálya alatt áll. Forrás: Reuters Címlapkép forrása: Portfolio
Eredeti cikk megtekintése →