Két hetet kapott az amerikaiaktól a Mol, hogy bevásároljon a szomszédban
Portfolio
2026-05-22 19:26
A Mol és az orosz fél közötti egyeztetések eredeti határideje pénteken járt volna le.
Az OFAC által biztosított újabb két hét azonbanlehetőséget ad arra, hogy a felek véglegesítsék a megállapodást a NIS többségi tulajdonrészének átruházásáról.
A tranzakcióhoz az amerikai hatóság jóváhagyására azért van szükség, merta NIS jelenlegi többségi tulajdonosa az orosz állami Gazprom Nyefty, amely amerikai szankciók hatálya alatt áll.
Forrás: Reuters
Címlapkép forrása: Portfolio