← Vissza

news.bsdnet.hu

A lengyel külügy szerint már májusban Varsóba látogathat Magyar Péter

Telex 2026-05-09 11:42
Már csak a te 1%-od hiányzik! Magyar Péter miniszterelnökként várhatóan még májusban Lengyelországba látogat első hivatalos külföldi útja keretében – erősítette meg a korábbi sajtóértesüléseket Ignacy Niemczycki lengyel külügyminiszter-helyettes szombaton az RMF FM rádiónak adott nyilatkozatában. Magyar Péter a választási kampány során többször kijelentette, hogy első külföldi útja Varsóba vezetne, célja pedig a magyar-lengyel kapcsolatok helyreállítása. A két hagyományos szövetséges viszonya az elmúlt években megromlott, elsősorban Orbán Viktor távozó miniszterelnök politikája és Vlagyimir Putyin orosz elnök támogatása miatt – írta a PAP lengyel hírügynökségre hivatkozva az MTI. Magyar Pétert várhatóan Orbán Anita leendő külügyminiszter is elkíséri Varsóba, majd pedig Bécsbe is – erről szombatonbeszélt újságíróknakOrbán Anita. A választás után a lengyel külügyminiszter telefonon beszélt Orbán Anitával, a magyar új kormány leendő külügyminiszterével. SikorskigratuláltOrbán Anitának a Tisza győzelméhez, és meghívta őt Lengyelországba. A lengyel külügyminiszter akkor azt mondta, hogy a választás eredménye új lendületet ad a két ország közötti kapcsolatoknak, és szimbolikus jelentőségű azok számára az államok számára, akik kiállnak a demokratikus elvek mellett. Nagyra értékelte, hogy Magyar Péter a Lengyelországgal való szoros partnerség újraélesztéséről beszélt. „A találkozó középpontjában a közép-európai együttműködés új lendületének megadása és a legfontosabb biztonsági kérdésekben közös álláspontok kidolgozása áll majd” – áll a közleményben.
Eredeti cikk megtekintése →