← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Anita elmondta, külügyminiszterként hova utazik először

Magyar Hang 2026-05-09 11:42
Elkíséri a miniszterelnököt Bécsbe és Varsóba, ezek lesznek az első külföldi útjai – erről beszélt Orbán Anita újságírók előtt szombaton a parlament alakuló ülésén. Ezután ő majd a NATO külügyminiszteri csúcsértekezletére fog utazni. A politikust arról is kérdezték, beszélt-e már Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel, amire nemmel felelt, és hozzátette, sok más külföldi kollégájával viszont már igen. A Magyar Hang közvetítése az Országgyűlés szombati, alakuló ülésérőlitt olvasható. Lapigazgató, de igazából újságíró immár több mint 30 éve. Határon túli magyarok, nemzetközi témák, konfliktus-övezetek és sok minden más. Erdély az indulás, már Budapest az otthon és vagy 150 ország a nagyvilágból az ideiglenes állomás. Ő a  szerkesztőség zakuszkafelelőse.
Eredeti cikk megtekintése →