Orbán Anita elmondta, külügyminiszterként hova utazik először
Magyar Hang
2026-05-09 11:42
Elkíséri a miniszterelnököt Bécsbe és Varsóba, ezek lesznek az első külföldi útjai – erről beszélt Orbán Anita újságírók előtt szombaton a parlament alakuló ülésén.
Ezután ő majd a NATO külügyminiszteri csúcsértekezletére fog utazni. A politikust arról is kérdezték, beszélt-e már Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel, amire nemmel felelt, és hozzátette, sok más külföldi kollégájával viszont már igen.
A Magyar Hang közvetítése az Országgyűlés szombati, alakuló ülésérőlitt olvasható.
Lapigazgató, de igazából újságíró immár több mint 30 éve. Határon túli magyarok, nemzetközi témák, konfliktus-övezetek és sok minden más. Erdély az indulás, már Budapest az otthon és vagy 150 ország a nagyvilágból az ideiglenes állomás. Ő a szerkesztőség zakuszkafelelőse.