Russell tart egy kicsit a rajttól Kanadában
F1világ
2026-05-22 22:51
AMercedesbrit versenyzője megelőzte csapattársát, Kimi Antonellit, valamint a McLarenek és a Ferrarik párosát is, így a Kanadai Nagydíj sprintversenyét az élről várhatja szombaton.
Russell a kvalifikáció után elárulta: különösen sokat jelent számára ez az eredmény a miami csalódást követően, ugyanakkor hangsúlyozta,hogy saját képességeiben egy pillanatig sem kételkedett.HIRDETÉSHIRDETÉS
„Nagyszerű érzés ez a nehéz miami hétvége után, de soha nem kételkedtem magamban. Tudom, mire vagyok képes” — fogalmazott.HIRDETÉS
A brit pilóta szerinta montreali pálya karakterisztikája sokkal inkább kedvez az idei Mercedesnek, ráadásul vezetőként is jóval élvezetesebb kihívást jelent.Russell rajtol az élről a kanadai sprinten
„Miami egyedi helyszín, ez viszont egy elképesztő pálya nagy tapadással. Itt tényleg úgy érzed, hogy egy valódi Forma-1-es autót vezetsz, és szerintem ennek így is kell lennie.”
A Mercedes az elmúlt hetekben fejlesztési csomaggal készült Montrealra, Russell szerint pedig a csapat munkája kezd eredményeket hozni.
„Ma minden összeállt. A csapat nagyszerű munkát végzett azzal, hogy előrehozták ezeket a fejlesztéseket, de most már a holnapi napra koncentrálunk. Kis lépésekben haladunk.”HIRDETÉS
A brit versenyző ugyanakkor óvatos maradt a sprintverseny rajtját illetően, hiszena Mercedes az idény során többször is nehézségekbe ütközött az indulásoknál.
„Nem fogom azt mondani, hogy kilövünk majd a rajtnál. Remélem, így lesz, de a történelem azt mutatja, hogy ez idén nem igazán történt meg velünk. A McLarenek nagyon jól rajtolnak.”HIRDETÉS