← Vissza

news.bsdnet.hu

Russell tart egy kicsit a rajttól Kanadában

F1világ 2026-05-22 22:51
AMercedesbrit versenyzője megelőzte csapattársát, Kimi Antonellit, valamint a McLarenek és a Ferrarik párosát is, így a Kanadai Nagydíj sprintversenyét az élről várhatja szombaton. Russell a kvalifikáció után elárulta: különösen sokat jelent számára ez az eredmény a miami csalódást követően, ugyanakkor hangsúlyozta,hogy saját képességeiben egy pillanatig sem kételkedett.HIRDETÉSHIRDETÉS „Nagyszerű érzés ez a nehéz miami hétvége után, de soha nem kételkedtem magamban. Tudom, mire vagyok képes” — fogalmazott.HIRDETÉS A brit pilóta szerinta montreali pálya karakterisztikája sokkal inkább kedvez az idei Mercedesnek, ráadásul vezetőként is jóval élvezetesebb kihívást jelent.Russell rajtol az élről a kanadai sprinten „Miami egyedi helyszín, ez viszont egy elképesztő pálya nagy tapadással. Itt tényleg úgy érzed, hogy egy valódi Forma-1-es autót vezetsz, és szerintem ennek így is kell lennie.” A Mercedes az elmúlt hetekben fejlesztési csomaggal készült Montrealra, Russell szerint pedig a csapat munkája kezd eredményeket hozni. „Ma minden összeállt. A csapat nagyszerű munkát végzett azzal, hogy előrehozták ezeket a fejlesztéseket, de most már a holnapi napra koncentrálunk. Kis lépésekben haladunk.”HIRDETÉS A brit versenyző ugyanakkor óvatos maradt a sprintverseny rajtját illetően, hiszena Mercedes az idény során többször is nehézségekbe ütközött az indulásoknál. „Nem fogom azt mondani, hogy kilövünk majd a rajtnál. Remélem, így lesz, de a történelem azt mutatja, hogy ez idén nem igazán történt meg velünk. A McLarenek nagyon jól rajtolnak.”HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →