A Mercedes gyenge pontjában bízik Russell
Vezess
2026-05-22 22:53
Ahhoz képest, hogy a Mercedes az első számú erő jelenleg az F1-ben, rég volt, hogy George Russell téttel bíró eseményen első lett. Ezt is kiemelte a kanadai sprintidőmérő után.
2026.05.22. péntek 23:53
Hatalmas fölénnyel húzta be a Mercedes a Forma-1-es Kanadai Nagydíjegyetlen szabadedzését, és ugyan kisebb előnnyel,de hengereltek a sprintidőmérőn is.Pilótapárosukból ezúttal George Russell lehetett boldogabb, miután 68 ezredmásodperccel felülmúlta Andrea Kimi Antonellit. A helyosztót követően a korábbi F1-pilótának, Juan Pablo Montoyának mondta el gondolatait a brit.
“Remek érzés ez a kemény miami hétvége után, de nem kételkedtem magamban. Tudom, mire vagyok képes. Miami egyedi volt, ez viszont egy fantasztikus pálya nagy tapadással. Olyan érzés itt, mint egy rendes F1-es autót vezetnél, ilyennek kellene lennie. Minden összeállt ma” – fogalmazott Russell. “A csapat jó munkát végzett, hogy előreléptünk, most pedig már a holnapra fókuszálunk.”
Felmerült, hogy mi a helyzet a Mercedes rajtjaival, nem alaptalanul az eddigi kezdeti pozícióvesztéseket látva. “Apró lépéséket teszünk. Nem mondom, hogy ki fogunk lőni, bízom abban, hogy ez lesz, de ez nem gyakran vagy egyáltalán nem jött még össze idén. A McLaren is jól rajtol” – reagált a sprintpole megszerzője, miután megtudta, hogy Lando Norris fog mögüle indulni.
Kövesd aVezess.hu-t a Google hírekben!