← Vissza

news.bsdnet.hu

Robbantott a Mercedes Montreálban is, miközben a Red Bull megint látványosan szenvedett

Player 2026-05-23 01:12
A Kanadai Nagydíj sprintkvalifikációján is folytatódott a Mercedes elképesztő formája. A csalódást keltő miami hétvége utánGeorge Russellelképesztő formában tért vissza, és egy végletekig kiélezett, izgalmas sprintkvalifikáción szerezte meg a pole pozíciót Montreálban. A brit pilóta mindössze 68 ezredmásodperccel autózott jobb időt, mint csapattársa, a világbajnoki pontversenyt vezetőAndrea Kimi Antonelli– úgy tűnik tehát, hogy a Mercedes legújabb fejlesztési csomagja telitalálatnak bizonyult. A második sort a McLaren párosa,Lando NorrisésOscar Piastrisajátította ki – így ebben a sorrendben –, míg mögöttükLewis Hamiltonkaparintotta meg az ötödik pozíciót, mígCharles Leclerca hatodikat – az ő hátrányuk már egészen jelentős, több mint három tizedmásodperccel maradtak el Russell leggyorsabb körétől. EközbenMax Verstappenismét látványosan szenvedett, és végül be kellett érnie a hetedik hellyel. A négyszeres világbajnok folyamatosan a rádióban panaszkodott a csapatának, mivel autója irányíthatatlanul pattogott az időmérő második szakaszában, így igazából még szerencsésnek is mondhatja magát, hogy egyáltalán bejutott a legjobb tíz közé. A Red Bullnál most vakarhatják a fejüket, mert úgy tűnik, a technikai problémák a lehető legrosszabbkor tértek vissza. A Kanadai Nagydíj sprintkvalifikációjának végeredménye: (Fotó: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team)
Eredeti cikk megtekintése →