← Vissza

news.bsdnet.hu

Norris számára is meglepetés volt a McLaren montreali formajavulása

F1világ 2026-05-23 06:15
Lando Norris elismerte, hogy a Kanadai Nagydíj sprintidőmérőjén elért harmadik helye „kellemes meglepetés” volt, aMcLarenversenyzője pedigdicsérte csapatáta „pozitív fordulatért”, miután a nap korábbi szakaszában még aggodalmak merültek fel a Mercedeshez képest mutatkozó hátrányuk miatt. A papajaszínű alakulat pénteken, az első szabadedzésen még jelentős lemaradásban volt az ezüstnyilakhoz képest: Norris a hatodik helyen zárta a gyakorlást, 1,397 másodperccel elmaradva az élen végző Kimi Antonellitől, míg Oscar Piastri közvetlenül csapattársa mögött, a hetedik pozícióban végzett.HIRDETÉSHIRDETÉS Néhány órával később azonbanmár jóval erősebb teljesítményt nyújtott a McLarena sprintidőmérőn. Bár aMercedespárosa, George Russell és Antonelli megszerezte az első rajtsort, Norris harmadikként a legközelebbi üldözőjüknek bizonyult — immár jelentősen kisebb,háromtizedes hátránnyalRussellhez képest.HIRDETÉS Amikor az etap után arról kérdezték, jó eredménynek tartja-e a harmadik helyet annak fényében, ahogyan a nap korábbi része alakult, Norris mosolyogva válaszolt: „Nagyon. Valójában nagyon jó eredmény — kellemes meglepetés. Azt hiszem, a nyitóedzés után egy kicsit aggódtunk, mondjuk úgy, amiatt, hogy mennyire messze vagyunk, és inkább csak amiatt, hogy hiányzott az önbizalom az autóban.” „De végeztünk néhány finomítást, változtattunk néhány dolgon, és úgy tűnt, sikerült jelentősen javulnunk. Elégedett vagyok a harmadik hellyel — nem ez volt a legjobb kör, többet is kihozhattam volna belőle, de amikor megláttam a különbséget az előttem lévőkhöz képest, nem volt olyan sok.” „Pozitív fordulat volt, és büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen jó munkát tudtunk végezni.” A McLaren által Montrealba hozott fejlesztésekről beszélve Norris arra utalt, hogy egyes elemek jól működtek, míg másokkal kapcsolatban a folytatásban még további munkára lesz szükség.HIRDETÉS „Azt hiszem, összességében mindenképpen rendben volt az érzés — néhány dolog talán egy kicsit kérdésesebb volt, és valószínűleg több időre van szükségünk ahhoz, hogy áttekintsük a dolgokat és visszanézzük őket, különösen azért, mert ez egy ilyen furcsa pálya” — magyarázta a regnáló világbajnok.Verstappen a Red Bull pattogására panaszkodott: „A lábaim lerepültek a pedálokról” „Nagyon alacsony a tapadás, az ember lényegében pattog a kerékvetőkön és hasonlókon, így nem kap valódi képet mindenről, és nehéz összevetni azzal, amink a szélcsatornában és az ehhez hasonló területeken rendelkezésre áll.”HIRDETÉS „Néhány elemhez még egy kicsit több időre van szükségünk, és valószínűleg a jövő hétvégén vagy Barcelonában újra bevetünk közülük néhányat.” „Ugyanakkor az autó többi része most egyértelműen jól működött, és magabiztosnak éreztem magam az SQ3-ban, különösen a lágy gumin, ami talán ezen a hétvégén először volt olyan alkalom, amikor megvolt bennem ez az önbizalom. Jó előrelépés volt, és meglátjuk, ennek tudatában mit tudunk javítani holnapra.” Piastri a negyedik helyet szerezte meg a sprintidőmérőn — alig kevesebb mint két századmásodperccel elmaradva csapattársától —, és úgy fogalmazott, hogy az autó az újítások felkerülése után „egészen jónak érződött”. „Kicsit zavaros nap volt ez szerintem mindenki számára, de a Mercedes továbbra is nagyon erősnek tűnik, úgyhogy sajnos valószínűleg ez a mai nap legfontosabb tanulsága” – mondta az ausztrál. „De meglátjuk, mit tehetünk, hogyan tudjuk egy kicsit jobban optimalizálni a dolgokat, és holnap ismét megpróbáljuk a lehető legjobbat nyújtani.”
Eredeti cikk megtekintése →