Mit hagytak az államkasszában? Pótköltségvetést kénytelen készíteni az új kormány
Mfor
2026-05-09 12:14
Felelőtlenül gazdálkodott a közpénzekkel az előző kormány, ezért nehéz a helyzet Kármán András szerint.
Felelőtlenül gazdálkodott a közpénzekkel az előző kormány, ezért nehéz a helyzet Kármán András szerint.
A kormány megvizsgálja a helyzetet, aztán egy új, felelős pótköltségvetést terjeszt be az idei évre – mondta újságíróknak Kármán András leendő pénzügyminiszter.
A politikus a parlament szombati alakuló ülésének szünetében újságírók előtt nyilatkozva úgy fogalmazott: a Fidesz-kabinet felelőtlen módon gazdálkodott a közpénzekkel . „Nehéz helyzetünk lesz, de meg fogjuk oldani” – húzta alá. Hangsúlyozta, a jövő évi büdzsét egészen más alapokon fogják megtervezni – írja az MTI.
Hegedüs Zsolt leendő egészségügyi miniszter (b) és Kármán András leendő pénzügyminiszter az új Országgyűlés alakuló ülésén az Országházban 2026. május 9-én.Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Változtatásra minden bizonnyal szükség lesz: ahogy arról korábban beszámoltunk, április végéig az államháztartás központi alrendszere 3849,8 milliárd forintos hiánnyal zárt, ez az éves hiánycél 70,7 százaléka:
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos ésmagas szakmai színvonalútartalomhoz jutnak hozzáhavonta már 1490 forintért.Korlátlan hozzáférést adunk azMfor.hués aPrivátbankár.hutartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig ahirdetés nélküliolvasási lehetőséget is tartalmazza.Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!Legyen Ön is előfizetőnk!