Kaotikusan indult az Alpine montreali hétvégéje
F1világ
2026-05-23 08:30
A montreali hétvége már az első percekben rosszul indult az argentin újonc számára, aki a nyitóedzésen első kivezető körének végén teljesen elveszítette a hajtást, és lassan visszagurult a bokszba. AzAlpinevégül az erőforrás több elemét is kicserélte, ígyColapinto gyakorlatilag megtett kör nélkül várhatta a sprintkvalifikációt.Ehhez képest komoly pozitívum volt, hogy végül egészen az SQ2-ig jutott.
„Ahhoz képest, ahogyan indult a napunk, és hogy gyakorlatilag semmit nem köröztünk az első szabadedzésen, szerintem jó munkát végeztünk a sprintidőmérőn” — fogalmazott az argentin pilóta.HIRDETÉSHIRDETÉS
„A pálya nagyon koszos és rendkívül alacsony tapadású volt, ezért egyszerűen időre és sok körre van szükség az autóban ahhoz, hogy az ember folyamatosan tanuljon.”HIRDETÉS
Colapinto kiemelte: a sprintidőmérő során rengeteget fejlődött körről körre.
„Nagyon sokat tanultam az időmérő során, ami egy rendkívül nehéz szakasz volt, ezért szerintem jól alkalmazkodtunk. Dicséret illeti a csapatot is, amiért a szabadedzésen történtek után sikerült időben felkészíteniük az autót.”
„Szerintem szombaton egyértelműen jobb munkát végezhetünk majd, amikor már több időt tölthetünk az autóban a sprintverseny után. Van néhány terület, amin javítanunk kell, és szerintem találhatunk még plusz teljesítményt az időmérő előtt.”
Miközben Colapinto pozitív meglepetést okozott, addigGasly számára rendkívül csalódást keltően alakult a péntek. A francia versenyző már az SQ1-ben kiesett, miután első gyorsköre nem sikerült jól, majd a piros zászlós megszakítás gyakorlatilagellehetetlenítette a javítást.HIRDETÉS
A hajrában Gasly mindent megpróbált, több autót is megelőzött a bokszutcában, hogy időben visszaérjen egy utolsó körre, de végül nem sikerült megkezdenie azt.
„Nem túl jó kezdése ez a kanadai hétvégénknek, és nem erre számítottunk azzal, hogy már az SQ1-ben kiestünk” — mondta csalódottan a rutinos francia.HIRDETÉS
„Az első szabadedzés messze nem volt zökkenőmentes a piros zászlók miatt, és nem tudtuk elvégezni azt a munkát, amit szerettünk volna. Bizonyos területeken elég nagy a lemaradásunk, ezen pedig javítanunk kell a holnapi időmérőre, amikor már a főfutam rajtsorrendje lesz a tét.”
Gasly tisztában van vele, hogyhátulról indulva nehéz sprint vár rájuk.
„A sprintverseny ilyen hátsó pozícióból nehéz lesz, de megpróbáljuk a legtöbbet kihozni belőle, tanulni és kijavítani a hibákat” — fogalmazott.Hajszállal maradtak le a top 10-ről az Audi versenyzői
Az Alpine ügyvezető igazgatója,Steve Nielsen sem rejtette véka alá csalódottságát a nap után.
„Sok mindent át kell gondolnunk egy nagyon nehéz montreali péntek után” — mondta. „Az első szabadedzésen probléma adódott Franco autójával, ami miatt egyetlen kört sem tudott teljesíteni. Ez különösen bosszantó, mert sok tesztet és összehasonlítást terveztünk mindkét autóval.”
Nielsen szerint Gasly sem tudott tiszta programot teljesíteni, ami visszaütött az időmérőn.
„Pierre sem tudott zavartalan edzést futni, így hátrányból vágtunk neki a sprintidőmérőnek. Tudjuk, melyek azok az alapvető területek, ahol hiányosságaink vannak, és biztos vagyok benne, hogy ezeket ki tudjuk javítani a holnapi időmérőre. Nem lesz könnyű sprint a rajthelyeink miatt, de ez újabb lehetőség arra, hogy több adatot gyűjtsünk, jobban megértsük az autót és maximalizáljuk a csomagunkban rejlő lehetőségeket a hétvége fontosabb része előtt.”