Elment Vitézy Dávid a bécsi utcába, amivel Lázár János évekkel korábban riogatott
Magyar Hang
2026-05-23 08:33
Olyan helyen jártam Bécsben, ahol kézzel tapintható a bevándorlás következménye – ezzel a felütésseltett közzéegy migrációt ellenző videót Lázár János nyolc évvel ezelőtt, aki az osztrák fővárost riasztó példaként próbálta prezentálni. Most utódja, Vitézy Dávid is elment az utcába.
Rendezetlenség, utcai szemét, kosz, piszok, nagyobb a bűnözés, az általa megszólított bevándorló hátterűnek tűnő személyek pedig nem beszéltek németül – így foglalható össze röviden Lázár János nyolc évvel ezelőtti videója. A fideszes politikus akkor azt a tanulságot vonta le, ha a magyar városokba is beengednének bevándorlókat, akkor hazánkra is a szegényedés és a bűnözés várna:
Lázár videója akkoriban nagy felháborodást keltett, hiszen Bécset egyébként a világ legélhetőbb városain közé szokták sorolni.
Vitézy Dávid, a Tisza-kormány közlekedési és beruházási minisztere most szombaton tett közzévideótarról, hogy mi is a helyzet a Lázár miatt Magyarországon elhíresült bécsi utcában jelezve, hogy „mi nem szörnyülködni és hergelni mentünk Bécsbe….”. Vitézy megjegyezte, hogy míg Lázár szörnyülködött azon, hogy Bécs milyen veszélyes hely, arról valahogy nem hallott, hogy a volt fideszes politikus közlekedési miniszterként eljött volna megnézni akár az új bécsi főpályaudvart, akár mondjuk az ÖBB(Ausztria legnagyobb, állami tulajdonú vasúttársasága - a szerk.)irányítóközpontját, hogy hogyan lehetne a késéseket csökkenteni. – Ez az utca azóta meg tele lett új zölddel és kiülős helyekkel, úgyhogy lehet, hogy megérte volna még egyszer eljönni Bécsbe Lázár miniszter úrnak. De ezen már nem kell aggódnia, mi itt vagyunk helyette és próbáljuk hazavinni azt, amit meg tudunk tanulni, és amivel jobbá tudjuk tenni a vasúti közlekedést Magyarországon – tette hozzá.