← Vissza

news.bsdnet.hu

Utolsó sóhajáig méltósággal tűrte a betegséget: Siófokon aludt el örökre az imádott magyar színésznő

Blikk Rúzs 2026-05-23 08:30
Felfoghatatlan veszteség. Várhegyi Teréz, akit az ország csak Samukának becézett, egykor a magyar mozi ésszínházegyik legígéretesebb csillaga volt. Az őzikeszemű színésznő azonban élete végén hátat fordított a múltnak, ésSiófokonkeresett menedéket a világ elől. Az 1968-ban végzett színésznő mindössze 22 évesen robbant be a köztudatbaA koppányi aga testamentumacímű filmmel, ahol Dusmátát, az árvatöröklányt alakította. A közönség imádta, hatalmas jövőt jósoltak neki. Bár olyan legendákkal játszott együtt, mint Latinovits Zoltán, Bessenyei Ferenc vagy Ruttkai Éva, és számos klasszikusban (például aSzindbád, aBorsvagy aSzomszédok) feltűnt, egy idő után mégis feleslegesnek és mellőzöttnek érezte magát. A Magyar Rádió stúdiója, Szabó Magda Tündér Lala című művéből készült rádiójáték felvétele. Várhegyi Teréz és Major Tamás színművészek. (1974) / Fotó: Fortepan / Szalay Zoltán A szakmai mellőzöttség miatt végül maga mögött hagyta a fővárost, és egy újsághirdetés alapján Siófokra költözött. Itt teljes szinte remeteéletet élt. Amikor egy helyi hölgy felismerte és a régi sikerekről kérdezte, a színésznő aBalatontbámulva csak annyit válaszolt: nem akar emlékezni arra, ki is volt valójában. Szerényen, szinte lemondóan úgy fogalmazott, hogy neki mindig csak apró szerepek jutottak. Magánéletét is csendben élte; első férje az ismert színházi alkotó, Miklós Tibor volt, közös fiuk, Milán pedig később popzenészként lett ismert. Az elfeledett színésznőt Siófokon érte utol a súlyos betegség. Bár a légzés is egyre nagyobb nehézséget okozott számára, a humorát nem veszítette el. Állapotáról keserű öniróniával csak annyit mondott: ez az ő utolsó felvonása, amelyben bemutatja sajátos légzéstechnikáját. Várhegyi Teréz 2011 novemberében, 66 éves korában hunyt el a siófoki kórházban. Sokkal több elismerés járt volna neki az élettől. ViaÚjságmúzeum
Eredeti cikk megtekintése →