Radnai Márk a kegyelmi ügyről: Volt ott valaki, aki nagyobb politikai befolyással bírt, mint Novák Katalin
Index
2026-05-23 09:24
„A kegyelmi ügyben volt ott valaki, aki nagyobb politikai befolyással bírt, mint maga a köztársági elnök” – írta szombat délelőtt közösségi oldalánRadnai Márk.
A Tisza Párt alelnöke szerint anapokban nyilvánosságra hozott dokumentumokalapján világosan látszik, hogy a normál ügymenettől teljesen eltérő, tudatos és nyomás alatt meghozott döntés született.
Egyrészt a „Sándor-palota saját iratai szerinta Köztársasági Elnöki Hivatal jogi stábja nem támogatta a kegyelmet”, másrészt pedig az „Igazságügyi Minisztériummal együtt azt javasolták Novák Katalinnak, hogy utasítsa el a kérelmet a bűncselekmény jellege miatt” – sorolta.
A hivatal a bevett gyakorlattól eltérően ehhez az ügyhöz két külön határozatot készített: – egyet az elutasításról, – és egyet a kegyelem megadásáról
– mutatott rá Radnai Márk, megjegyezve, hogy ilyen más ügyben nem történt, a „2023-as kegyelmi körben 101 ügyből pontosan egy esetben készült kétféle verzió, pont ennél”.
„Ez azt jelenti, hogy a saját stábjuk is látta, hogy valami nincs rendben. Végül Novák Katalin úgy írta alá a kegyelmet, hogy arról a saját jogi igazgatóságát sem tájékoztatta. Minden jel arra mutat, hogy ez egy rendkívül szűk körben végigvitt politikai akció” – írta a párt alelnöke, aki szerint mindez arra mutat, hogy
volt valaki, aki az ügyben nagyobb politikai súllyal és befolyással bírt, mint maga a köztársasági elnök.
„Tehát a kérdés tulajdonképpen nem az, hogy Novák Katalin miért írta alá, hanem az: ki tudta rávenni erre?” – zárta a bejegyzését a politikus.
(Borítókép: Radnai Márk 2026. április 12-én. Fotó: Németh Kata / Index)
Kövesse az Indexet Facebookon is!