← Vissza

news.bsdnet.hu

Megtöri a csendet Novák Katalin kabinetfőnöke: Balog Zoltán volt az, aki határozottan és nyomatékosan kérte, hogy K. Endre kapjon kegyelmet

24.hu 2026-05-23 09:17
Írásban válaszolt a 24.hu kérdéseire Schanda Tamás, aki Novák Katalin államfő kabinetfőnöke volt 2022 és 2024 között. Szavai megerősítik, hogy Balog Zoltán református püspök, korábbi emberierőforrás-miniszter (akinek Novák az államtitkára volt) intenzíven lobbizott Kónya Endre kegyelméért, a kabinetfőnököt is többször győzködte arról, hogy a bicskei igazgatóhelyettest ártatlanul ítélték el. Ismét terítéken a kegyelmi ügy és Kónya EndreThe post Megtöri a csendet Novák Katalin kabinetfőnöke: Balog Zoltán volt az, aki határozottan és nyomatékosan kérte, hogy K. Endre kapjon kegyelmet first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →