← Vissza

news.bsdnet.hu

„Dől a dominó” – Magyar Péter reagált arra, hogy Novák Katalin kabinetfőnöke szerint kulcszerepe volt a kegyelmi ügyben Balog Zoltánnak

HVG 2026-05-23 10:57
A miniszterelnök szerint már csak az a kérdés, hogy ki kérte meg a református püspököt, járjon el Kónya Endre érdekében. „Dől a dominó. Megtudtuk, hogy Balog Zoltán vette rá Novák Katalint, hogy megkegyelmezzen a pedofilsegítőnek. Már csak az a kérdés, hogy ki vette erre rá Orbán házi lelkészét” – írtaFacebook-oldalánMagyar Péter miniszterelnök. A kormányfő arra reagált, hogy a Schanda Tamás, Novák Katalin egykori kabinetfőnöke a 24.hu-nak azt mondta, Balog Zoltán református püspök, korábbi emberierőforrás-miniszter intenzíven lobbizott Kónya Endre kegyelméért. Schanda Tamás állítása szerint Balog Zoltán őt is többször győzködte arról, hogy a bicskei igazgatóhelyettest ártatlanul ítélték el. Mástól a Sándor-palotához nem érkezett javaslat K. Endre ügyében – mondta. Pénteken a Sándor-palota által nyilvánosságra hozott dokumentumokból kiderült, hogy Kónya Endre kegyelmi kérelme esetében több ponton is eltértek a rendes ügymenettől, így szokatlan módon mindkét, a pozitív és a negatív döntési változatot is elkészítették. Ugyanakkor az államfő saját, kegyelmi ügyekért felelős igazgatósága – Varga Judit igazságügyi miniszterhez hasonlóan – azt javasolta, hogy Kónya Endre ne kapjon kegyelmet, és az erről szóló dokumentumot hagyta jóvá Schanda Tamás kabinetfőnök is. Novák Katalin viszont mégis a kegyelemről szóló határozatot írta alá, amit egyből vittek is ellenjegyzésre, megkerülve a szervezeti utat. https://hvg.hu/itthon/20260523_novak-katalin-kabinetfonoke-balog-zoltan-volt-az-aki-nyomatekosan-kerte-hogy-k-endre-kapjon-kegyelmet
Eredeti cikk megtekintése →