← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter szerint a kérdés, hogy „ki vette rá Orbán házi lelkészét” arra, hogy lobbizon K. Endréért

Magyar Hang 2026-05-23 11:06
– Dől a dominó. Megtudtuk, hogy Balog Zoltán vette rá Novák Katalint, hogy megkegyelmezzen a pedofilsegítőnek. Már csak az a kérdés, hogy ki vette erre rá Orbán házi lelkészét – így kommentálta Magyar Péter azt, hogy a bukott államfő egykori kabinetfőnöke is megszólalt. A 24.hu kérdezte Schanda Tamást az ügyben, aki írásban válaszolva a lapnakazt közölte: „Balog Zoltán volt az, aki határozottan és nyomatékosan kérte, hogy K. Endre kapjon kegyelmet Novák Katalintól, mivel meggyőződése volt, hogy ártatlan – Balog Zoltán ezt számomra is többször jelezte. Mástól a Sándor-palotához nem érkezett javaslat K. Endre ügyében”. A Fidesz csúfos bukásához hozzájáruló kegyelmi botrány korábbi, igazságügyi minisztériumnál található iratait a Tisza-kormánytette közzéa héten. Magyar Péterék kérésére végülSulyok Tamás jelenlegi államfő is nyilvánosságra hoztaa Sándor-palotánál meglévő dokumentumokat pénteken.
Eredeti cikk megtekintése →