← Vissza

news.bsdnet.hu

Büntetőeljárást indít a rendőrség a tiszaújvárosi robbanás ügyében

HVG 2026-05-23 11:18
A Mol olefingyárában történt üzemi balesetben egy férfi meghalt, és több súlyos sérültje is van az esetnek. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság aBoon.huhelyi hírportállal közölte, hogy büntetőeljárást indít a péntek reggeli tiszaújvárosi robbanás ügyében. A balesetben a Mol egyik alkalmazottja, egy kétgyermekes apa életét vesztette, és több súlyos égési sérültje is van a robbanásnak, akiketa debreceni égési osztályon kezelnek. Az áldozat hozzátartozói a baleset napján arról beszéltek, hogy szerettüknek márnem is kellett volna bent lennie a munkahelyén, mert már lejárt a műszakja, csak a váltást várta. Mint arról a HVG beszámolt, az olefingyárak a vegyipar legveszélyesebb üzemei közé tartoznak, a péntekinél jóval súlyosabb üzemi balesetek is gyakorta történnek ebben az iparágban. A tiszaújvárosi gyár munkásainak is rendszeresen részt kell venniük balesetvédelmi képzéseken. Nyitókép: a gyár a robbanás napján – Fotó: Fazekas István/HVG Átadható-e az értékesíteni kívánt termék az ügynökcégnek? Megszerzi-e az ügynök a termék tulajdonjogát? Egyszerűsített foglalkoztatás esetén kell-e munkaszerződést kötni? Vagy elég a jelenléti ív vezetése? Érdemes mielőbb áttekinteni a szabadság kiadására vonatkozó szabályokat. Nem egyszerű vezetői segédlet, hanem a megbízható árbevétel- és eredménykimutatás egyik alapfeltétele.
Eredeti cikk megtekintése →