Büntetőeljárást indít a rendőrség a tiszaújvárosi robbanás ügyében
HVG
2026-05-23 11:18
A Mol olefingyárában történt üzemi balesetben egy férfi meghalt, és több súlyos sérültje is van az esetnek.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság aBoon.huhelyi hírportállal közölte, hogy büntetőeljárást indít a péntek reggeli tiszaújvárosi robbanás ügyében. A balesetben a Mol egyik alkalmazottja, egy kétgyermekes apa életét vesztette, és több súlyos égési sérültje is van a robbanásnak, akiketa debreceni égési osztályon kezelnek.
Az áldozat hozzátartozói a baleset napján arról beszéltek, hogy szerettüknek márnem is kellett volna bent lennie a munkahelyén, mert már lejárt a műszakja, csak a váltást várta.
Mint arról a HVG beszámolt, az olefingyárak a vegyipar legveszélyesebb üzemei közé tartoznak, a péntekinél jóval súlyosabb üzemi balesetek is gyakorta történnek ebben az iparágban.
A tiszaújvárosi gyár munkásainak is rendszeresen részt kell venniük balesetvédelmi képzéseken.
Nyitókép: a gyár a robbanás napján – Fotó: Fazekas István/HVG
Átadható-e az értékesíteni kívánt termék az ügynökcégnek? Megszerzi-e az ügynök a termék tulajdonjogát?
Egyszerűsített foglalkoztatás esetén kell-e munkaszerződést kötni? Vagy elég a jelenléti ív vezetése?
Érdemes mielőbb áttekinteni a szabadság kiadására vonatkozó szabályokat.
Nem egyszerű vezetői segédlet, hanem a megbízható árbevétel- és eredménykimutatás egyik alapfeltétele.