← Vissza

news.bsdnet.hu

Lélegeztetőgépen az egyik tiszaújvárosi sérült

24.hu 2026-05-23 11:28
Stabil annak a négy betegnek az állapota, akiket súlyos égési sérülésekkel szállítottak a Debreceni Egyetem Klinikai Központ égési centrumába pénteken a tiszaújvárosi Mol-üzemben történt robbanás sérültjei közül. Erről az egyetem számolt be. A közleményben az olvasható, hogy: a kiterjedt, súlyos, másodfokú égési sérüléseket szenvedett sérültek ellátása folyamatos, állapotuk stabil, egyikük lélegeztetésre szorul. Ahogy beszámoltunk róla, a Mol Petrolkémia tiszaújvárosi telephelyén az Olefin 1 üzem újraindítása során péntek reggel robbanás történt. Az üzemi balesetben egy ember meghalt, többen megsérültek. A helyszínre három mentőhelikopter érkezett, két sérültet már péntek délután hazaengedtek a kórházból. A tűzoltók péntek délelőtt eloltották a tüzet. A balesetnek nincs hatása az ország üzemanyag-ellátására. A baleset kapcsán megszólalt a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Székely Tamás, aki arról számolt be, hogy a halálos áldozattal és súlyos égési sérülésekkel járó esetek komoly strukturális kockázatokra hívják fel a figyelmet. Úgy véli, az iparági tapasztalatok szerint a technológiai balesetek jelentős része mögött a dolgozók túlterheltsége áll. Az akár veszélyes mértékű létszámhiány egyaránt jelen van a vegyiparban, a gyógyszeriparban és az autóiparban is. A cégek a feszített munkaerőpiaci helyzet és a költségcsökkentési kényszer miatt végletekig kicentizett létszámokkal dolgoznak.The post Lélegeztetőgépen az egyik tiszaújvárosi sérült first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →