← Vissza

news.bsdnet.hu

Magára hagyta kisfiait az országút mellett, egy zarándokhelyen tartóztatták le a francia anyát

Index 2026-05-23 13:44
Letartóztattak a portugál hatóságok csütörtökön egy 41 éves francia nőt, aki két nappal korábban magára hagyta három- és ötéves kisfiát egy portugál országút mentén. A két kisfiút kedden este találták meg egyedül, a Lisszabontól mintegy száz kilométerre délre, az Alcácer do Salt Comporta üdülővárossal összekötő 253-as főúton. A gyermekek eltűnését már tíz nappal korábban jelentették Kelet-Franciaországban. Anyjukat az ország középső részén fekvő Fátima városában tartóztatták le – adta hírül az MTI. A francia ügyészség a gyermekek eltűnését követően kiskorúak elhagyása miatt indított eljárást, és közölte: a felső-rajnai Colmarban élő, 41 éves anya „magyarázat nélkül tűnt el a két gyermekkel”. Az elvált apa önként jelentkezett a rendőrségen, és kiskorúak elrablása miatt feljelentést tett. Jean Richert ügyész elmondása szerint maga az apa sem érti, mi történhetett. Az anya családja május 11-én jelezte aggodalmát a hatóságoknál. Ami meglepő volt: a nőnek semmi oka nem lett volna otthonról eltávozni, mégis nyom nélkül eltűnt, és senkit sem értesített – idézte fel az ügyész. A nyomozás alatt megállapították, hogy a nő autóval indult el, és tartózkodási helyét sikerült azonosítani Dél-Franciaországban, majd Spanyolországban és Portugáliában is. A sajtóban megjelent első információk szerint az anya és élettársa hátizsákokba vizet, kekszet, gyümölcsöt és váltóruhát készített a gyerekeknek, személyazonossági okmányokat azonban nem adtak nekik. Az út szélén zokogó kisfiúkat egy autós, Alexandre Quintas vette észre, és elvitte őket a saját pékségébe, ahol étellel, fagylalttal és játékokkal igyekezett megvigasztalni őket, majd értesítette a hatóságokat. A gyerekek egy franciául beszélő orvosnak mondták el a történteket. A portugáliai Santiago do Cacémban csütörtök reggel sürgősségi eljárást indítottak az ügyben egy családjogi bíróságon. A kisfiúkat kórházba vitték, ahol megfigyelés alatt állnak. A portugál hatóságok jelenleg gyámot vagy nevelőcsaládot keresnek nekik, de később valószínűleg visszatérnek Franciaországba, az apa családjához. A setúbali kórházból való elbocsátásukat követően a francia nagykövetség gondoskodik róluk. Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →