← Vissza

news.bsdnet.hu

Csendben találkozik a magyar és a cseh külügyminiszter – nem lesz sajtótájékoztató sem

VG 2026-05-23 13:44
A Tisza Párt győzelme nem egyetlen kampányfogásnak vagy jól hangzó politikai üzenetnek köszönhető, hanem hosszú évek szisztematikus munkájának és a választókkal kialakított személyes kapcsolatnak – erről beszélt Orbán Anita külügyminiszter szombaton Prágában, a Globsec nemzetközi biztonságpolitikai konferencián. AMandinerszemléje szerint Orbán Anita Magyarország nagy visszatérése című panelbeszélgetésen hangsúlyozta: a Tisza Párt olyan politikai környezetben tudott alternatívát kínálni, amelyet az ellenzéki szereplők számára rendkívül egyenlőtlennek nevezett. A politikus azt mondta, a párt ezért saját kommunikációs csatornákat épített ki, miközben nagy hangsúlyt fektetett a helyi jelenlétre és az önkéntes hálózatok megszervezésére. A külügyminiszter szerint az ellenzék nem kapott megfelelő megjelenési lehetőséget sem a közmédiában, sem más országos sajtóorgánumokban, ezért kénytelen volt saját kommunikációs teret létrehozni. Ennek részeként a Tisza Párt a választások előtt saját újságot is megjelentetett többmilliós példányszámban, miközben jelöltjei intenzíven használták a közösségi médiát is. Orbán Anita kiemelte, hogy a párt elnöke a kampány során települések százait kereste fel, sok helyre többször is visszatérve. Véleménye szerint ez a közvetlen kapcsolatépítés döntő szerepet játszott a választási sikerben. A miniszter emlékeztetett arra is, hogy a Tisza Párt az Országgyűlés 199 mandátumából 141-et szerzett meg, míg a 106 egyéni választókerületből 96-ban a párt jelöltje győzött. Orbán Anita prágai látogatása során találkozik Petr Macinka cseh külügyminiszterrel is. A cseh külügyi tárca tájékoztatása szerint a megbeszélés bemutatkozó jellegű, a találkozó után pedig nem terveznek sajtótájékoztatót.
Eredeti cikk megtekintése →