← Vissza

news.bsdnet.hu

Norris szerint túlzás, hogy a mai F1-ben a levezető körhöz is tehetség kell

F1világ 2026-05-23 15:30
Nincs kibékülve az idei F1-es autókkal Lando Norris, aki túlzásnak tartja az elektromos hajtás térnyerését a sportban. A száguldó cirkuszban idén kerültek bevezetésre az új generációs motorok, amelyekben a teljesítmény közel ötven százalékát adja az elektromos hajtás. Ez óriási változás a korábbi húsz százalékos arányhoz képest, ami a vezetéstechnikára is kihat. A címvédő Lando Norris szerint már nemcsak egy éles körön, hanem a fel- és levezető körök során is folyamatosan az akkumulátor töltöttségi szintjét kell figyelniük, így egyszerűen túl sok dolguk van vezetés közben.Verstappen visszaszólt Montoyának: „Nem tudom, mi baja van!” „Ha túl lassan megyünk, büntetést kapunk. De ha túl gyorsan megyünk, néha akkor is megbüntetnek. Szóval nem könnyű. Nem csak arra kell figyelnünk, hogy kik vannak körülöttünk, kik a lekörözöttek és ilyenek. Az idő felét azzal töltjük, hogy a kijelzőt figyeljük, nehogy túl gyorsak vagy túl lassúak legyünk.”HIRDETÉSHIRDETÉS „Nehezebb, mint amennyire én azt szeretném. Különösen levezető körön. Ahhoz nem kellene különleges képességgel rendelkezni, de eléggé felkészültnek kell lennünk ahhoz, hogy igazán jól csináljuk. Miami után ez volt az egyik terület, amit felülvizsgáltunk, és remélhetőleg tudunk rajta javítani” – magyarázta.HIRDETÉS Norris a harmadik helyről várja a montreali sprintfutamot, az ezzel kapcsolatos gondolatairól itt írtunk.
Eredeti cikk megtekintése →