Ennek még lesz visszhangja: George Russell öldöklő csata után nyerte meg a sprintfutamot Kanadában – videó
Blikk
2026-05-23 17:41
A Forma–1-es Kanadai Nagydíj sprintfutamát George Russell nyerte. A Mercedes brit versenyzője hihetetlen csatát vívott csapattársával, Andrea Kimi Antonellivel. A szabályok határát súroló küzdelem után még a csapatfőnöknek is rájuk kellett szólnia.
Pék Attila
Sport újságíró
Ezeket látta már?
A péntek esti sprintidőmérő hozott izgalmakat Kanadában,hiszen Fernando Alonso előbb a falhoz csapta Aston Martinját,majd George Russell és Andrea Kimi Antonelli vívott kemény csatát a pole pozícióért.A Mercedes házi csatájából végül a brit került ki győztesen, így ő indulhatott az élről a szombati sprintfutamon.
A rajtrácsra nem mindenki tudott felállni, a sprintkvalifikációt kihagyó Alexander Albon mellett Oliver Bearman, Pierre Gasly, Valtteri Bottas és Lance Stroll a boxutcából várta a piros lámpák kialvását.
Russell és Antonelli remekül kapta el a rajtot, ahogy Hamilton is, aki a negyedik helyre lépett fel, miután Oscar Piastrit előzte meg. A Mercedes elhúzott az élen, a 6. körben pedig Antonelli szemmel láthatóan gyorsabb volt, mint Russell, meg is támadta csapattársát az egyes kanyarban, a két autó össze is ért, az olasz pedig a fűről jött vissza a brit mögé. Nem adta fel és a pálya közepén is támadott, ekkor viszont a bukótérben szánkázott át,így még Lando Norris is megelőzte.
A vb-éllovas szerint Russell leterelte a pályáról, nemtetszésének a rádión erősen hangot is adott, amely után még a csapatfőnök, Toto Wolff is nyugalomra intette. Ez hatott, a fiatal pilóta összeszedte magát és üldözni kezdte a második helyen haladó Norrist, aki a gumiproblémákkal küzdő Russellre vadászott.
Végül nem Norris, hanem Antonelli lendült ismét támadásba, de Norrist sem tudta megelőzni, mivel ismét a bukótérben kötött ki.A sorrend tehát nem változott:Russell nyert Norris és Antonelli előtt.
Folytatás magyar idő szerint este 22 órakor az időmérő edzéssel.
Forma-1