A Mol vizsgálóbizottságot állított fel a tiszaújvárosi robbanás körülményeinek kivizsgálására
Magyar Hang
2026-05-23 17:49
A Mol vizsgálóbizottságot állított fel a tiszaújvárosi Olefin-1 üzemben történt baleset körülményeinek kivizsgálására – közölte a vállalat szombaton az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a Mol továbbra is minden hivatalos szervvel folyamatosan és teljes körűen együttműködik. Az érintett üzemegység biztonságos leürítési munkálatai megkezdődtek, ennek befejezése után elindulhatnak a kárfelmérési munkálatok is. Közölték azt is, hogy folyamatosan kapcsolatban vannak a miskolci és a debreceni kórházzal, és mindenben támogatja a sérült kollégákat és családjaikat. A vállalat két munkatársát hazaengedték a miskolci kórházból, hét munkatárs további kórházi kezelésre szorul, deállapotuk stabilés javul. Ismertetésük szerint az üzemi balesetben érintett és a mentésben résztvevő kollégák számára szakszerű, pszichológiai támogatást biztosít a vállalat. Hangsúlyozták, hogy Magyarország üzemanyag-ellátását nem érinti az üzemi baleset, a Mol Petrolkémia egyéb üzemei tervezetten üzemelnek.