← Vissza

news.bsdnet.hu

Elszabadultak az indulatok a Mercedesnél: Russell és Antonelli majdnem kiütötte egymást Kanadában

Player 2026-05-23 20:02
George Russell nyert, de kitört a belháború a Mercedesnél a Kanadai Nagydíj sprintfutamán. BárGeorge Russellpole pozícióból indulva megnyerte a Kanadai Nagydíj sprintfutamát, a Mercedesnél korántsem felhőtlen az öröm, miután a brit pilóta és a világbajnoki éllovas csapattársa,Andrea Kimi Antonellikőkemény, határokat feszegető csatát vívott egymással: a futam során a fiatal olasz kétszer is megpróbálta átvenni a vezetést csapattársától, ám Russell mindkét alkalommal rendkívül agresszívan védte a pozícióját, aminek következtében Antonellinek kétszer is le kellett menekülnie a fűre, hogy elkerülje az ütközést – persze várható volt, hogy előbb-utóbb egymásnak feszül a Mercedes két versenyzője: THIS. MOMENT. 😱#F1Sprint#CanadianGPpic.twitter.com/bwYtMUEc6g Az incidens – érthető módon – komoly feszültséget szült, annyira, hogy Toto Wolff csapatfőnöknek is közbe kellett avatkoznia, aki meglehetősen határozottan intette nyugalomra a rádióban dühöngő Antonellit. A Kanadai Nagydíj sprintfutamának végeredménye: Russell első és Antonelli harmadik helye, azt jelenti, hogy utóbbi előnye 18 pontra olvadt a bajnoki tabella élén – így álla vb-pontverseny a pilóták és a konstruktőrök közötta Kanadai Nagydíj sprintfutama után: Aktuális eredmények (Fotó: Formula1.com)
Eredeti cikk megtekintése →