← Vissza

news.bsdnet.hu

Minden készen áll egy újabb tiltakozásra Vučić ellen

Magyar Hírlap 2026-05-23 21:24
A diákmozgalom nagyszabású tiltakozó gyűlésre szólította fel a szerb állampolgárokat ma a belgrádi Slavija téren a „Diákok nyernek” kampány részeként, amely előrehozott parlamenti választásokat és az ország demokratizálását követeli. A diákmozgalom nagyszabású tiltakozó gyűlésre szólította fel a szerb állampolgárokat ma a belgrádi Slavija téren a „Diákok nyernek” kampány részeként, amely előrehozott parlamenti választásokat és az ország demokratizálását követeli. A gyűlés 13 órakor kezdődik Belgrád négy helyszínén, a szlavijai tüntetés pedig 18 és 20 óra között lesz – jelentették be a diákok az Instagramon. A diákmozgalom „Diákok nyernek” kampányát hetek óta követi a kormányzó Szerb Haladó Párt és Aleksandar Vučić szerb elnök támogatóinak „Szerbia nyer” ellenkampánya, amely gyakran okozott feszültséget és alkalmanként incidenseket az utcákon. A diákmozgalmat kormányellenes tüntetések hulláma váltotta ki, melyeket 16, többnyire fiatal halála váltott ki az újonnan felújított újvidéki vasútállomáson 2024. november 1-jén történt előtető-omlásban, valamint a négy állami egyetem – Belgrádban, Újvidéken, Nišen és Kragujevacon – 60 kara által hónapokig tartó blokádok váltottak ki - írja adnevno.hr. Magyarázat, hogy miért nem közlekednek a vonatok A Szerb Vasutak infrastruktúrája hivatalos közleményben közölte, hogy a szolgálatban lévő diszpécserek a kora reggeli órákban névtelen bejelentést kaptak robbanószerkezetekről az összes beérkező vonaton és kocsiszínen, ezért szüneteltették a vasúti forgalmat.
Eredeti cikk megtekintése →