← Vissza

news.bsdnet.hu

Erdő Péter: A kegyelem mindannyiunk lelkében ott van

Népszava 2026-05-24 08:35
Isten pünkösdkor ajánlotta fel az egész világ számára azt a kegyelmet, ami mindannyiunk lelkében ott van, különösen azokéban, akik már Krisztushoz kapcsolódnak - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek pünkösdvasárnapi, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Kardinális csatornájára feltöltött videóüzenetében. Erdő Péter úgy fogalmaz: nagyon fontos, hogy ez a kegyelem szeretetet, békét és nyugalmat hozzon a világnak, nekünk magunknak, a családjainknak és mindazoknak, akik a körünkben élnek. A bíboros, aki február 2-án mutatott be utoljára nyilvános szentmisét, súlyos betegségéből lábadozva, több mint három hónap után ezzel a rövid üzenettel lép először kamera, nyilvánosság elé. Erdő Péter a videóban köszönetet mond azoknak, akik eddig vele voltak imádságban, és akik ezután is imádkoznak érte. Hozzáteszi: én is ajánlom imádságomat nekik azzal a kegyelemmel, amit a Szentlélek ad mindannyiunknak.
Eredeti cikk megtekintése →