← Vissza

news.bsdnet.hu

Ököllel esett neki a furgonnak egy biciklis Budán, a Margit hídnál

Index 2026-05-24 09:50
Május 15-én egy incidenst rögzített egy autós kamerája Budán, az Árpád Fejedelem útján. A felvétel a Budapesti Autósok mutatta be, melynek beküldője így foglalta össze a történteket: „Tolakodó furgonos vs. öntudatos biciklis, rongálás, majd tolatás – hátha elüti – , végül a piroson át hajtott el.” A videón az látszik, hogy egy furgon a kamerás autó elé sorol be, láthatóan sietve próbál eljutni a balra, a rakpart irányába vezető sávba. A manőver már önmagában sem tűnik különösebben elegánsnak– írja a szakportál. Ekkor érkezik egy biciklis, aki nem egyszerűen kikerüli az akadályt, hanem láthatóan úgy dönt, hogy „nevelési célzattal” reagál a helyzetre. A felvételen az látszik, hogy ököllel megüti a furgon oldalát, majd továbbhalad mögötte– tették hozzá. A furgon sofőrje az ütés után azonnal hátramenetbe kapcsolt, és visszatolatott a biciklis irányába. A kerékpáros végül el tudott tekerni, de nem sokon múlt, hogy eltalálja az önbíráskodó biciklist– számoltak be róla. A sofőr ezután kiszállt, megnézte a jármű oldalát, majd továbbhajtott. A felvétel alapján a következő kereszteződésnél már a piros jelzés sem nagyon zavarta: a furgonos egyszerűen áthajtott rajta– összegezték. Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →