„Ha bele kell dögleni, hát bele kell dögleni” – Drasztikus életmódváltásáról vallott Liptai Claudia férje, Pataki Ádám
Blikk
2026-05-24 09:58
Volt idő, amikor a mérleg 127 kilót mutatott alatta, ám Liptai Claudia férje, Pataki Ádám az elmúlt években több mint 25 kilótól szabadult meg életmódváltásának köszönhetően. Az édesapa ma már tudja, hogy elengedhetetlen a mozgás, és még a külföldi családi kiruccanások alatt sem hagyja ki az edzést. A cukrászmester a kalóriákat is szigorúan számolja, ugyanakkor nem hajlandó minden finom falatot megvonni magától.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Pataki Ádámmár hosszú ideje átesett egy hatalmas életmódváltáson, hogy egészségesebb, fittebb lehessen, és leadhassa magáról a nem kívánt pluszkilókat is.A cukrászmesteralatt egy időben 127 kilót mutatott a mérleg, és irigykedve leste a futókat, akik egy félmaratonon célba érnek, mára azonban több mint 25 kilót dobott le magáról, ésmaga is rendszeres résztvevője lett a futóversenyeknek.
Ehhez azonban szüksége volt arra, hogy elfelejtse a gyors csodát ígérő diétákat, és helyettük gyökeresen átalakítsa a mindennapjait.Liptai Claudiaférje úgy látja, a legtöbben egyszerűen lusták tenni a változásért, és a legkisebb fizikai megerőltetést is igyekeznek kerülni. Ő viszont már nem tartja ellenségének a mozgást, sőt, a mindennapjai részévé vált.
–Én már nem küzdök. Mert tudom, kell a mozgás. A mindennapi sportról nem is beszélve. Például nemrég Londonban jártunk a családdal, és természetes volt, hogy egy-egy nap elmegyünk közösen edzeni. Mert attól, hogy elutaztunk, nem kell felhagyni a szokásainkkal, sőt! Ráadásul egy kiruccanás alkalmával hajlamosabbak vagyunk többet enni, hiszen annyi új ízt lehet megkóstolni. Tehát ha nem akarunk két-három pluszkilóval hazajönni, muszáj edzeni– magyarázta astory.hu-nak.
Ugyan Liptai Claudia féltette férjét, a ChatGPT arra biztatta Pataki Ádámot, hogy betegen is fussa le a félmaratont, és így is tett. A mestercukrász betegsége ellenére élete egyik legjobb futásán van túl, amelyen lányával vett részt. Pataki most elárulta, mi mindenben segíti még őt a mindennapokban a mesterséges intelligencia.
A cukrászmesterpatikamérlegen méri a napi kalóriabevitelét– ami általában 2000–2300 között mozog –, ugyanakkor leszögezte, hogy nem esik kétségbe, ha ezt olykor túllépi. Mint mondja, szakmája és a mentális egészsége miatt is előfordul, hogy egyszer-egyszertart egy csalónapot.
–Úgy nem lehet élvezni az életet, ha minden finom falatot megvonok magamtól. Így a cukrot és a kenyeret sem akarom száműzni az életemből, és a szakmámból fakadóan nem is tudnám. Szoktam tartani csalónapokat, szerintem ettől is működik jól az életmódváltás. Amikor az ikerlányaim születésnapját ünnepeltük, elmentünk egy libanoni étterembe. Na aznap nem számoltam a kalóriákat– mondta nevetve, hozzátéve: másnap azonnal kompenzálta ezt egy kis mozgással.
Az édesapa hetente többször jár bokszolni, kondizni és futni, és elmondása szerint többnyire lelkesíti is a sport.
Hogy szeretek-e sportolni? Azt hiszem, a legtöbbször megtalálom benne az élvezetet. De olyan is van, hogyha bele kell dögleni, akkor hát bele kell dögleni– fogalmazott.
Pataki Ádám szerint úgy nem lehet élvezni az életet, ha minden finom falatot megvonunk magunktól / Fotó: Zsolnai Péter
Mivel náluk a családban mindenki rendkívül elfoglalt, Ádám kénytelen naptárban vezetni az edzései időpontját. A feleségével napokra előre meg kell tervezniük a logisztikát gyermekeik elfoglaltságai miatt, a sűrű időbeosztás miatt pedignem ritka, hogy Ádám és Claudia alig látják egymást otthon.
–Nekem is megvan az időbeosztásom, neki is, de még a fiunknak, Marcinak is, aki jár úszásra, teniszre stb. Hétvégente pedig ott volt A Nagy Duett, amire családostul jártunk. Sűrű időszak volt. Most olyan is előfordul, hogy Clauval két napig nem találkozunk. Elviszi Marcit a suliba, délután én megyek érte, és mire hazaérünk, ő már elindult vidékre fellépni, ahonnan csak késő este ér haza– fejtette kia cukrászmester, hangsúlyozva, hogyegy ilyen élethelyzetben még nagyobb szükségét érzi annak, hogy mozogjon.
Az életmódváltása mögött pedig nemcsak az áll, hogy egészségesebb és fittebb legyen. Kitartásában a férfiúi büszkeség is komoly szerepet játszik.
–Azért én egy hiú ember vagyok. Ezt a környezetemben bárki meg tudná erősíteni. Az idő múlása nem zavar, ahogyan az sem, hogy emiatt szemüveges lettem. De az számít, milyen szemüveg van rajtam, hogy látszik-e a pocakom. Amióta lefogytam, élvezem, hogy jobban állnak a ruhák. Ez motivál, és kell a motiváció. Különben ha már itt tartunk, két ember van az életemben, aki folyton biztat, hogy jól csinálom, az egyik a feleségem, a másik az edzőm– tette hozzá Pataki Ádám.
Pataki Ádám