Elütött egy embert a vonat – azonnali közleményben reagált a MÁV vasárnap
Liner
2026-05-24 12:16
Kövess minket a Google-ben
Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.
Fennakadás alakult ki vasárnap a dél-balatoni vasútvonalon, miután a Déli pályaudvarról Keszthelyre tartó Balaton InterCity Balatonszemesen elütött egy embert.
A baleset miatt a vonatok közlekedését korlátozni kellett, ezért az utasoknak hosszabb menetidőre, késésekre, valamint kimaradó vagy rövidebb útvonalon közlekedő járatokra is számítaniuk kell.
A cikk a videó után folytatódik
A tájékoztatás szerint a helyszínelés idejére Szántód és Balatonboglár között egyes szakaszokon csak korlátozással haladhatnak a szerelvények, ami a teljes dél-balatoni közlekedésre hatással van. A vasúttársaság arra figyelmeztetett, hogy a vasárnapi nap folyamán több járat menetrendje is módosulhat.
A balesetben érintett szerelvény a Déli pályaudvarról 8 óra 35 perckor indult Keszthelyre Balaton InterCityként. A vonat a tragédia után már csak Balatonlelle felső állomásig közlekedett, az utasokat pedig átszállítják a következő, Balatonszentgyörgyre tartó Déli–Parti InterRégió járatra.
A történtekről aMÁVhivatalos tájékoztatása számolt be, amelyben azt írták: „A dél-balatoni vonalon baleset okoz fennakadást.” A közlemény szerint „vasárnap napközben késésekre, hosszabb eljutási időre, kimaradó és rövidebb útvonalon közlekedő vonatokra is lehet számítani”, továbbá azt is megerősítették, hogy „a helyszínelés végéig Szántód és Balatonboglár között egy-egy szakaszon csak korlátozással közlekedhetnek a vonatok”.
Kövess minket a Google-ben
Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.
„A Déli pályaudvarról 8:35-kor Keszthelyre indult Balaton InterCity (IC 862) Balatonszemesen elütött egy embert.” Hozzátették, hogy „a vonat Balatonlelle felső állomásig közlekedett, utasait átszállítják a következő Balatonszentgyörgyre tartó Déli->Parti InterRégióra (18502), amelyhez Balatonszentgyörgyön Keszthelyre közlekedő pótlóbuszok csatlakoznak”. A vasúttársaság egyelőre nem közölt további részleteket a baleset körülményeiről.
A következő cikkhez görgess lejjebb