← Vissza

news.bsdnet.hu

Erdő Péter súlyos betegsége óta először állt kamera elé, pünkösd alkalmából üzent

HVG 2026-05-24 11:23
A 73 éves bíboros február 2-án mutatott be utoljára nyilvános szentmisét. Isten pünkösdkor ajánlotta fel az egész világ számára azt a kegyelmet, ami mindannyiunk lelkében ott van, különösen azokéban, akik már Krisztushoz kapcsolódnak – mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek pünkösdvasárnapi, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Kardinális csatornájára feltöltöttvideóüzenetében. Erdő Péter úgy fogalmazott: nagyon fontos, hogy „ez a kegyelem szeretetet, békét és nyugalmat hozzon a világnak, nekünk magunknak, a családjainknak és mindazoknak, akik a körünkben élnek”. https://www.facebook.com/watch/?v=1600403167713832 A 73 éves bíboros, aki február 2-án mutatott be utoljára nyilvános szentmisét, súlyos betegségéből lábadozva, több mint három hónap után ezzel a rövid üzenettel lépett először kamera, nyilvánosság elé. Erdő a videóban köszönetet mondott azoknak, akik eddig vele voltak imádságban, és akik ezután is imádkoznak érte. Hozzátette: „én is ajánlom imádságomat nekik azzal a kegyelemmel, amit a Szentlélek ad mindannyiunknak”. Leengedett ablaknál, az autóból kiikönyökölve hasított az autópályán.
Eredeti cikk megtekintése →