Magyar Péter kabinetfőnökeként kezdte, majd Orbán Anita helyettese lett Velkey György László
Index
2026-05-24 11:18
„Megtiszteltetés számomra, hogyOrbán Anita miniszter asszony helyetteseként, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkáraként szolgálhatom a hazámat” – írta közösségi oldalánVelkey György László.
„Mindent meg fogunk tenni a magyar nemzeti érdek hatékony és hiteles képviseletéért és a magyar szuverenitás helyreállításáért. Szívből köszönöm miniszter asszony bizalmát, szeretettel gratulálok Kereszty Gabriella, Breuer Klára és Mészáros Krisztián államtitkároknak, akik velem együtt segítik majd a Külügyminisztérium és miniszter asszony munkáját” – írta a bejegyzésében az államtitkár, aki kiemelte, hogy „szaporodó” feladatai mellett a választókerületének képviselete „abszolút” prioritás marad számára.
Velkey György László május elején közölte, hogy nem dolgozik tovább Magyar Péter kabinetfőnökeként. A továbbiakban országgyűlési képviselőként, valamint a Tisza általános frakcióvezető-helyetteseként tevékenykedik majd, feladata pedig Bujdosó Andrea munkájának támogatása lesz a 141 fős frakció összehangolásában. Ezekhez a pozíciókhoz jön még a parlamenti államtitkársága.
Mint ismert,a Magyar Közlönyben vasárnap megjelent aTisza-kormány mind az ötvenöt államtitkáránaknévsora.
(Borítókép: Velkey György 2026. április 28-án. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Kövesse az Indexet Facebookon is!