Brutális orosz dróntámadás érte Kijevet, Orbán Anita is reagált
ATV
2026-05-24 12:13
Oroszország az éjszaka drónokkal és ballisztikus rakétákkal heves támadást intézett az ukrán főváros, Kijev ellen - közölték vasárnap ukrán tisztviselők.
Timur Tkacsenko, Kijev katonai közigazgatásának vezetője szerint 40 épület megrongálódott. Egy ember meghalt, húszan megsebesültek – írta a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.
Vitalij Klicsko, a főváros polgármestere szintén számos megrongálódott épületről számolt be, köztük toronyházakról és legalább egy iskoláról. Arra szólította fel a város lakóit, hogy vasárnap kora reggel maradjanak a menedékhelyeken.
A The Kyiv Independent című lap „robbanássorozatról” számolt be a fővárosban. Kezdetben meg nem erősített jelentések szerintOroszország hiperszonikusés cirkálórakétákat is bevethetett a támadás során.
Az UNIAN hírügynökség a helyi katasztrófavédelemre hivatkozva azt írta, hogy az orosz támadás következtében tűzvészek keletkeztek a városban, megrongálódott a polgári infrastruktúra, valamint számos lakóépület. A főváros Darnickij kerületében tűz keletkezett egy kétszintes kollégium tetején. A mentők evakuálják a lakókat és oltják a tüzet.
A (főváros) Sevcsenkivszkij kerületében a támadás következtében tűz keletkezett egy iskola második emeletén, 300 négyzetméteres alapterületen. Egy ötemeletes lakóház bejárata beomlott, az első emelettől az ötödikig terjedt a tűz. Megállapították, hogy egy üzleti központ épületét is találat érte, és a (közeli) piac területén is tűz keletkezett. Egy másik kilencemeletes lakóházat a 8. és 9. emelet között is találat érte.
A szomszédos Lengyelországban a hadsereg az X közösségi oldalon közölte, hogy a légvédelmet riadókészültségbe helyezték, és katonai repülőgépek szálltak fel az ukrajnai orosz támadásokra reagálva. A bejelentés szerint Lengyelország nem észlelte légterének megsértését. A műveletek megelőző jellegűek voltak, céljuk a lengyel légtér védelme, különösen a veszélyeztetett régiók szomszédságában – derült ki a tájékoztatásból.
Orbán Anita is megszólalt
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború – írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter azX közösségi oldalán.
Hozzátette: „A civileknek soha nem szabadna rakéták, drónok és robbanások közepette ébredniük, és életükért aggódniuk. Elpusztult otthonok, szétszakított családok, ártatlan emberek halála és sebesülése – ez elfogadhatatlan„.
„Határozottan elítéljük a támadást, és kiállunk az áldozatok és az ukrán nép mellett” – írta a külügyminiszter.