← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Anita elítélte a Kijev elleni brutális támadást

Magyar Hang 2026-05-24 12:09
Határozottan elítélte Orbán Anita Oroszország éjszakai brutális támadását Kijev és környéke ellen. A külügyminiszter az X-en azt írta, hogy ez az eset is egy újabb borzalmas jel arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár a háború. – A civileknek soha nem szabadna, hogy rakéták, drónok és robbanások közepette ébredjenek fel, és életükért kelljen aggódniuk. Elpusztult otthonok, szétszakított családok, ártatlan emberek halála és megsebesülése – ez elfogadhatatlan – fogalmazott. Az ukrán légierők közlése szerint az elmúlt évek egyik legnagyobb támadását indította Oroszország: 90 rakétát és 600 drónt lőttek ki Kijevre és környékére. A támadásokban két ember meghalt és több mint nyolcvanan megsérültek. A lap újságírói a helyszínen helyi idő szerint hajnali 1 óra körül, majd hajnali 3 és 5 óra között többször is hatalmas, a falakat megrázó robbanásokat hallottak az ukrán fővárosban. Megsérült az ukrán külügyminisztérium épülete is. Vitalij Klicsko kijevi polgármester arról számolt be, hogy „a város minden kerületében” keletkezett kár, olyan belvárosi területeket is beleértve, amelyeket az orosz támadások általában ritkán érnek el. Russia’s brutal overnight attack on Kyiv is another horrifying reminder of the human cost of this war. Civilians should never wake up to missiles, drones, explosions, and fear for their lives. Homes destroyed, families shattered, innocent people killed and injured - this is…— Anita Orban (@_OrbanAnita)May 24, 2026 Russia’s brutal overnight attack on Kyiv is another horrifying reminder of the human cost of this war. Civilians should never wake up to missiles, drones, explosions, and fear for their lives. Homes destroyed, families shattered, innocent people killed and injured - this is…
Eredeti cikk megtekintése →