← Vissza

news.bsdnet.hu

Elhunyt az ETO egykori bajnok labdarúgója

NB1.hu 2026-05-24 12:04
Tagja volt az ETO 1963-as bajnokcsapatának, de a MÁV DAC-nál is szívesen gondolnak rá. Glaser József első NB I-es mérkőzését 1962-ben a Ferencváros ellen játszotta a felnőttcsapatban. A Kisalföldbeszámolójaszerint életének 84. évében elhunyt Glaser József, az ETO 1963-as bajnokcsapatának tagja.  Összesen 14 bajnoki, 1 hazai díjmérkőzésen és 6 nemzetközi találkozón lépett pályára zöld-fehérben. Az ETO 1963 őszén nyert fél- idényes bajnoki címéből kivette a részét: játszott az MTK, a Honvéd és az Újpest ellen, augusztus 28-án a Diósgyőrben 1:0-ra elveszített összecsapás volt az utolsó fellépése zöld-fehérben az alacsony termetű, gyors jobbszélsőnek. Az ETO-ból a MÁV DAC-ba távozott, ahol tagja volt az NB II-ben bajnokságot nyert és az NB I/B-be jutott együttesnek. Pályafutását a Mofém Hubertusban fejezte be. A portál kiemeli, hogy Hegyeshalomban élt, speditőr cégeknél dolgozott. Hat éve betegséggel küzködött, pénteken a mosonmagyaróvári kórházban hunyt el. A temetéséről később intézkednek.
Eredeti cikk megtekintése →