← Vissza

news.bsdnet.hu

Lecsaptak az ukrán drónok: hatalmas lángokkal ég egy olajraktár Oroszországban

Mandiner 2026-05-24 12:44
Tűz ütött ki egy olajraktárnál és egy üzemanyag-terminálnál az oroszországi Novorosszijszk kikötővárosában, miután lelőtt drónok törmelékei csapódtak be – számoltak be róla sajtójelentéseka Ukrinform gyűjtése szerint. A hatóságok szerint a tűz több műszaki és adminisztratív épületet érintett, dróndarabok pedig egy üzemanyag-terminál területére hullottak. A regionális tisztviselők azt is állították, hogy két férfi megsérült, amikor a törmelék becsapódásakor a szabadban tartózkodtak; őket kórházba szállították. A Seskharisz olajterminál Dél-Oroszország legnagyobb olajrakodó terminálja, és a Transznyefty infrastruktúrájának része. Olaj és kőolajtermékek fogadását, tárolását és tankhajókra történő berakodását végzi, valamint a térség vezetékeinek egyik kulcsfontosságú exportpontja. Az orosz védelmi minisztérium azt állította, hogy az éjszaka folyamán 348 drónt lőtt le, és hogy Oroszország 14 régióját, valamint a megszállt Krímet érte támadás. Mint arról korábban beszámoltak, az ukrán védelmi erők több orosz katonai és infrastrukturális célpontot támadtak, köztük hajókat és létesítményeket a megszállt területeken. Nyitókép: X
Eredeti cikk megtekintése →