Orbán Anita határozottan elítélte a Kijevet ért orosz rakétatámadást
Népszava
2026-05-24 12:57
Kiáll az ukrán nép és az áldozatok mellett a magyar kormány a Kijevet ért orosz rakétatámadás után.
Mint korábban hírt adtunk, Oroszország az éjszaka drónokkal és ballisztikus rakétákkal heves támadást intézett az ukrán főváros, Kijev ellen.
A külügyminiszterX-oldalán azt írta, a történtek borzalmas emlékeztetőként szolgálnak arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború. Orbán Anita elítélte a támadást, jelezve, elfogadhatatlan az emberek halála és megsebesülése, az elpusztult otthonok és a szétszakított családok. A miniszter hangsúlyozta: a civileknek nem kellene rakéták és robbanások zajára ébredniük, miközben féltik az életüket.