Lefülelt mondatok - Tarr Zoltán kulturális miniszter: "Két éve épp ételfutár voltam" (26.05.15.-24.)
Médianapló
2026-05-24 13:24
A legutóbbi napokban Sulyok Tamás váltott, Balog Zoltán kegyelmezett, Havasi Bertalan kormányozott, Bayer Zsolt padlózott, Gyurcsány Ferenc pedig rendezett.
A Fideszben megtörtént a generációváltás, Tiszának hívják. (Borókai Gábor, az első Orbán-kormány szóvivője, Partizán, május 15.)
A magyar lelkiség lényege a kuruckodás. (Pozsonyi Ádám publicista, Demokrata.hu, május 16.)
Padlón vagyunk. (Bayer Zsolt publicista, Hír TV, május 17.)
Most egy kormányváltás történt. (Sulyok Tamás köztársasági elnök, Index.hu, május 18.)
Nem látjuk az aktivitását. (Baka F. Zoltán újságíró Orbán Viktorról, ATV, május 18.)
Magyar Péter a fideszes rongyrázással szemben szeretné meghatározni saját tevékenységét. (F. Szabó Kata újságíró, Népszava, május 18.)
Aki a vitában erős jelzőket használ, annak gyengék az érvei. (Hack Péter alkotmányjogász, Facebook.com, május 19.)
Csipke Józsikától Wass Albertig benne van minden. (Vincze Emília influenszer a Tiszáról, ATV, május 19.)
A dúsgazdag NER-elitről szőtt ellenzéki vádak jórészt Csipke Józsika meséi. (Huth Gergely újságíró, Magyar Nemzet Online, május 20.)
Az elszámoltatás igénye nélkül nincs morális rend. (Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, Facebook.com, május 20.)
Kik azok, akik ezt a magyargyűlölő, vállaltan zsidó embert példaképüknek választották? (Filó András Mi Hazánk önkormányzati képviselő Krasznahorkai László szentendrei díszpolgárságáról, Facebook.com, május 20.)
A magyar ellenzék és a független sajtó jellemzően diktatúraként határozta meg a rendszert. (Krasznahorkai Emma szociológus, Index.hu, május 21.)
Az átmeneti időszakban minden megengedhető. (Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász, Klubrádió, május 21.)
Ők nem egy zsák krumpliért adták el magukat. (Polyák Gábor médiajogász a NER-hez lojális értelmiségiekről, hvg.hu, május 22.)
A viszony akkor normális, ha feszültség van az újságírók és a hatalom képviselői között. (Pethő András, a Direkt36 szerkesztője, Klubrádió, május 22.)
A Sándor-palotában látták, hogy Novák ámokfutásra készül. (Rovó Attila újságíró a kegyelmi ügyről, 444.hu, május 22.)
Nálam megáll a történet. (Balog Zoltán református püspök a kegyelmi ügyről, Magyar Távirati Iroda, május 23.)
Két éve épp ételfutár voltam. (Tarr Zoltán kulturális miniszter, 24.hu, május 23.)
A Magyar Péter-kormánynak 4 évet adok. (Havasi Bertalan, Orbán Viktor Fidesz-elnök sajtótitkára, Hír TV, május 23.)
Az elmúlt 16 év egy hatalmas, szerteágazó büntetőjogi kategória. (Molnár Bálint publicista, Kolozsváros.com, május 24.)
Nem emberhez méltó, ami történt. (Sándor Pál filmrendező a 16 évről, Klubrádió, május 24.)