Állatvédők kértek intézkedést az F1-től, miután Albon elgázolt egy mormotát
F1világ
2026-05-24 14:00
A PETA hősnek tartja Alex Albon, miután a Williams pilótája egy szerencsétlen eset során halálra gázolt egy mormotát a Kanadai Nagydíj helyszínén. A PETA alapítója, Ingrid Newkirk nyilatkozatában azért dicsérte Albont, mert a pilóta megpróbálta elkerülni a rágcsálót, a szervezőket pedig felszólította, hogy tegyenek megelőző intézkedéseket a további esetek elkerülése érdekében.Lindbladot elszomorította a kilencedik rajthely
„Alex Albon döntése, amivel megpróbálta elkerülni a pályán lévő mormotát, győztessé teszi őt. Bátorságot és együttérzést tanúsítva egy pillanat alatt úgy döntött, hogy egy védtelen állat életét tartja fontosabbnak, és ezzel kiérdemelte helyét a PETA dobogóján.”HIRDETÉSHIRDETÉS
„Más állatfajok nem értik, mi az a versenypálya vagy a száguldó autók. Egyszerűen csak a saját életükkel foglalkoznak. A PETA reméli, hogy ez az eset arra ösztönzi a szervezőket, hogy a szervezők az érintett területeken élő állatok és maguk a versenyzők védelme érdekében szigorúbb intézkedéseket vezetnek be” – kommentálta Newkirk.HIRDETÉS
Albon esetével nem ért véget a történet, szombaton ugyanis Pierre Gasly is elgázolt egy állatot.