← Vissza

news.bsdnet.hu

Többek között Nikolics Nemanja és Juhász Roland is gratulált vb-behívója után a Videoton egykori védőjének

Index 2026-05-24 14:02
Nem csupán méltó módon szeretnék képviselni az országukat a labdarúgó-világbajnokságon, hanem tovább is akarnak jutni a csoportjukból – árulta el az M1 aktuális csatornának nyilatkozva Stopira, aki 38 évesen bekerült a Zöld-foki Köztársaság keretébe. A rutinos védő elárulta, vb-behívója után számos korábbi magyarországi csapattárs, többek között Nikolics Nemanja, Juhász Roland és Loic Nego is gratulált neki a kerethirdetés után. „Játékosként ez volt a legnagyobb álmom, hogy eljussak egy világbajnokságra” – mondta a Videoton korábbi védője, hozzátéve, bár félelem nem volt benne azzal kapcsolatban, hogy bekerül-e a keretbe, azért izgatottan várta a névsor kihirdetését.„Az álom megvalósult, ott leszek a világ legnagyobb sporteseményén és képviselhetem az országomat” – mondta. Pedro Leitao Brito szövetségi kapitány hétfőn jelölte ki 26 fős keretét, melyben Puskás Akadémiában szereplő Laros Duarte is helyet kapott – írja az MTI. A csapattársak nagy örömmel fogadták, hogy Stopira is velük tarthat a világbajnokságra. Nagyon érzelmes pillanat volt, mert hosszú út vezetett az álom megvalósulásáig. Rendkívül örültem, amikor meghallottam a nevemet – elevenítette fel a csapathirdetés pillanatait. Elárulta, hogy amikor sikerült kiharcolniuk a vb-részvételt, úgy volt vele, hogy szeretne ott lenni a világbajnokságon is. Úgy érzi, megdolgozott ezért, és igaz, hogy jelenleg a portugál másodosztályban játszik, de szerinte még képes magas színvonalon futballozni.„Megérdemeltem a behívót”–szögezte le. Mint mondta, korábbi magyarországi csapattársaitól is kapott gratulációt, aminek nagyon örült, és Nikolics Nemanját, Juhász Rolandot, valamint Loic Negót említette név szerint. Beszélt arról is, hogy a vb-felkészülés már elkezdődött, de ő egyelőre nem csatlakozott a kerethez, mert klubcsapatával–az SC Uniao Torreensével–még van feladatuk, portugál kupadöntőt játszanak vasárnap. A Zöld-foki Köztársaság világbajnoki újonc válogatottja az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban sorra kerülő, június 11-én rajtoló tornán a H csoportban szerepel Spanyolországgal, Uruguayjal és Szaúd-Arábiával együtt. „Mindegyik csoportmeccset várom, de leginkább a spanyolok ellenit, mert az lesz az első, illetve a világ egyik legjobbjával kerülünk szembe. Szeretnénk megmutatni magunkat, és versenyben lenni. Nagy dolog volt kijutni, de most megmutathatjuk a világnak a kis országunkat, azt, hogy milyenek is vagyunk. Hozzátette: ezen túlmenően is van céljuk, tovább szeretnének jutni a csoportjukból:„Ez persze nagyon nehéz lesz, mert nagy csapatokkal játszunk, de van minőség a csapatukban, és méltó módon képviselhetjük az országunkat”. Ismerd meg a magyar labdarúgás hősének emlékezetes pillanatait!Folytassa, Mister! Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →