← Vissza

news.bsdnet.hu

Fradi: Ítéletet mondtak Robbie Keane vezetőedzői korszakáról

Csak Foci 2026-05-24 14:05
Szombaton hivatalossá vált, hogy távozott posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője. A Fradi a szombati közleményben jelezte: az ír szakember "úgy döntött, elhagyja a klubot". "A távozó vezetőedző utódjáról később születik döntés" - írta az FTC. Keane az Instagram-oldalán jelezte, hogy sikeres 16 hónap után hozta meg a nehéz döntést, és lezárja a klubnál töltött időszakot. - Hosszas gondolkodás és mérlegelés után úgy éreztem, most jött el a megfelelő idő a továbblépésre - írta az ír szakember kiemelve, hogy az elnök, a vezetőség, a stáb és a játékosok a kezdetektől fogva befogadóak voltak, és öröm volt velük dolgozni, a fantasztikus együttműködésük nagy sikereket hozott a klubnak. A Csakfoci a téma kapcsán - ezúttal is - az olvasóihoz fordult: arra voltunk kíváncsiak, milyen osztályzatot írnának Robbie Keane "ellenőrzőjébe" a válaszadóink. A legtöbb voksoló szerint Keane ferencvárosi időszaka összességében közepes teljesítménynek minősül. 36 százalék szerint a csapat remek Európa Liga-menetelést produkált, ugyanakkor a bajnoki szereplés kevésbé volt meggyőző, így a teljesítmény összességében közepesnek (3-as) értékelhető. A második helyen a 4-es (jó) osztályzat ért célba: 29 százalék úgy látja, hogy bár például Tóth Alex és Varga Barnabás távozása nehezítette a munkáját, de Keane így is hozta az eredményeket. Tizenhárom százalék adná - a legszigorúbb - 1-es (elégtelen) osztályzatot: csalódásként élték meg a Keane-korszakot, különösen a hét év után elbukott bajnoki cím és a kezdeményezett felmondás miatt. Végül 11-11 százalék adna 2-es (elégséges) és 5-ös (kiváló) osztályzatot. https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/bl-es-el-selejtezok-megvannak-az-eto-es-a-fradi-lehetseges-ellenfelei
Eredeti cikk megtekintése →