A mentősök a cicát sem hagyták hátra: drámai lakástűzből mentették ki Sütit
Egészségkalauz
2026-05-24 15:34
A mentősök senkit sem hagynak hátra.
Megható történetről számolt be az Országos Mentőszolgálat: egy Veszprém vármegyei tömbházban keletkezett tűz során nemcsak az ott élő édesanyát és kisfiát mentették meg, hanem a család 18 éves macskáját is.
A lángok napokkal ezelőtt csaptak fel az egyik lakásban. Az anya és gyermeke még időben ki tudtak menekülni az égő otthonból, idős cicájuk, Süti azonban bent rekedt a füsttel teli lakásban.
A helyszínre perceken belül mentőgépkocsi érkezett. A mentők először az édesanyát és kisfiát vizsgálták meg, majd a tűzoltók által kimentett macska ellátásához is azonnal hozzáláttak. Az idős állat oxigént kapott, miközben a mentők simogatással próbálták nyugtatni.
A beszámoló szerint Süti állapota hamar javulni kezdett, így végül stabil állapotban adhatták át a helyszínen tartózkodó segítőknek, amíg gazdáit kórházba szállították.
A történet szerencsés véget ért: az édesanya később levélben mondott köszönetet a mentőknek, és arról is beszámolt, hogy már mindenki otthon van, köztük Süti cica is, aki jól van a megpróbáltatások után.
HtmlCode
Magyarországon is elérhetővé vált a Google új funkciója, amellyel Ön döntheti el, mely oldalakat látja szívesebben a keresési eredmények között. Ha szeretné, hogy egészségügyi tanácsaink, orvosi szakcikkeink és életmód-tippjeink mindig szem előtt legyenek, vegyen fel minket a kedvencei közé!
A listához bármikor visszatérhet és módosíthat rajta. Ha hozzáad minket, a releváns cikkeinkre sokkal könnyebben és gyorsabban rálelhet majd!
Piromániás macska okozott lakástüzet Pécsett
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit aGoogle Hírek-ben, aFacebook-on, azInstagramonvagy aX-en,Tiktok-on is!