← Vissza

news.bsdnet.hu

Pünkösdvasárnap sem pihentek: a kegyelmi ügyben üzengetett egymásnak Magyar Péter és Gulyás Gergely

Economx 2026-05-24 17:46
A kegyelmi ügyben üzent Gulyás Gergelynek a miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán. Magyar Péter azt írta, Gulyás Gergely korábban kiállt a kegyelmi botrány egyik fő felelőse mellett, és azt mondta, hogy addig marad, ameddig Balog Zoltán. "Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?" - tette fel ezek után a kérdést kormányfő. Gulyás Gergely sem maradt sokáig adós a válasszal. A közösségi oldalán azt közölte: a miniszterelnök vélhetően azért foglalkozik a kegyelmi üggyel, "mert ő is látja, hogy a nyilvánosságra hozott dokumentumok cáfolják azt, amit a kampányban mondott és megerősítik mindazt, amit 2024 óta a nyilvánosság is ismer: a kormánynak az ügyhöz nem volt semmi köze, a köztársasági elnök rossz döntést hozott és ezért vállalta a felelősséget". Ugyanígy 2024 februárja óta az is ismert, hogy Balog Zoltán járt el a köztársasági elnöknél a kegyelem érdekében. "Mindaz, amit Magyar Péter a kampányban állított arról, hogy a kormánynak bármi köze lett volna a kegyelmi ügyhöz, valótlan volt" - jegyezte meg. "Attól, hogy Balog Zoltán helytelenül járt el, amikor ebben az ügyben kegyelmet javasolt valakinek, aki arra nem volt érdemes, sosem fogom megtagadni őt" - írta bejegyzésében Gulyás Gergely. Balog Zoltán református püspök szombaton az MTI-neknyilatkozottarról, hogy kizárólag saját döntéséből járt közben Novák Katalin köztársasági elnöknél annak érdekében, hogy K. Endre kegyelmet kapjon, senki más nem kérte ezt tőle. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →