← Vissza

news.bsdnet.hu

Addig küzdenek a szolnokiak, hogy a végén elüldözhetik a kínai akkuipari óriást

Klubrádió 2026-05-24 17:50
Debrecenben a francia nagykövet beszélt a magyar választások utáni európai légkörről, Szegeden győzött a társadalmi nyomás, Szolnokon szintén sikeresek lehetnek a civilek a kínai óriással szemben, Kecskeméten pedig az értelmileg akadályozottak szolgáltatnak példát emberségből. A többi között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója. A kínai hátterű KunlunChem Hungary Kft. most lakossági fórumokkal próbálja csökkenteni a bizalmi válságot, ám az egyeztetés inkább újabb feszültségeket hozott felszínre. A cég vezetője már arról beszélt, ha a beruházás nem kap társadalmi, politikai és jogi támogatást, akkor akár vissza is léphetnek a beruházástól. A helyi civilek és politikusok közben továbbra is erőteljesen ellenzik a mintegy 40 milliárd forintos fejlesztést, amelyet még Szijjártó Péter jelentett be. A történet azt mutatja, hogy egy szervezett és kitartó helyi ellenállás még egy nemzetközi óriáscég terveit is képes lehet megakasztani –írja a Szol24. A Tisza Párt választási győzelme új légkört teremtett Európában, Franciaország és Magyarország pedig számos területen együtt tud működni a nemzeti és az európai szuverenitás védelmében. Jonathan Lacôte úgy látja, bármit is tett Oroszország Magyarországon, azt nem a barátság motiválta. A francia nagykövettel debreceni látogatásakorkészített interjút a Debreceniner. Mátészalkáról általában nem a politika országos színpadára vezet az út, ezért is számít különleges történetnek Szondi Vanda pályája. A szabolcsi városból induló egykori RTL-es riporter neve azután került reflektorfénybe, hogy Magyar Péter bemutatta az új kormányszóvivőket. Szondi Vanda kezdetben nem érezte magát otthon a fővárosi közegben. Ehhez képest ma már országos sajtótájékoztatókon képviseli a kormány álláspontját.Története sokak számára lehet inspirálóSzabolcsban, ahol a fiatalok közül sokan inkább az elköltözésben látják a jövőt, mint az országos karrier lehetőségében. A kecskeméti Mosolysziget intézmény neve az itt dolgozók szerint mindent kifejez: a jókedv, az ölelések és az elfogadás ugyanannyira részei a mindennapoknak, mint a fejlesztő foglalkozások. A vezető és a gondozók is úgy látják: az ellátott értelmi sérültektől sokszor a társadalom is tanulhatna. A riport aKecsUP Hírekgyakornoki programja keretében készült. A Borsod24 miskolci beszélgetéssorozatának legutóbbi estjén a Diósgyőri VTK válságos helyzetét elemezték a résztvevők, de a diskurzus messze túlmutatott egyetlen klub problémáin. Kele János, Tompos Ádám és Horváth Csenger arról beszéltek, hogy a diósgyőri kiesés mögött nemcsak szakmai hibák, hanem a magyar futball egészét érintő rendszerszintű gondok állnak. Szóba került az átláthatatlan tulajdonosi háttér, a TAO-rendszer hatékonyságának hiánya, valamint az, hogyan használják ki sokszor a szurkolói kötődést politikai és gazdasági érdekek mentén. A beszélgetés rámutat, a DVTK helyzete ma már országos tükör is. A Szegedi Tudományegyetem csütörtök délutánközleményben jelentette be, hogy felfüggesztik a Tisza-parti, a XIX. század közepén épült MÁV-közraktárak bontási munkálatait. A döntés egy hét sajtónyilvánosság, szakmai megszólalások, közel 70 szegedi értelmiségi nyílt kiállása és egy civil petíció után született, miközben a két raktárépület közül a kisebbet, a 120 méter hosszút az egyetem már nagyrészt elbontatta. Az ügy azzal robbant be, hogya Szegeder megírta, az SZTE nem vizsgálta meg külön a közraktárak örökségvédelmi értékét, pusztán elfogadta a tervező nyilatkozatát a jogi védettség hiányáról. Ez persze jogilag rendben van, de nem is ez volt a kérdés az elmúlt másfél hétben.
Eredeti cikk megtekintése →