← Vissza

news.bsdnet.hu

„Mit tehettem volna még?” – Így reagált George Russell a Kanadai Nagydíjon átélt katasztrófára

Player 2026-05-25 02:43
George Russell a pole pozícióból indulva a győzelemért harcolt a Kanadai Nagydíjon, ám autója váratlanul csődöt mondott, a brit teljesen értetlenül és frusztráltan áll az események előtt. A Mercedes brit pilótája elképesztő formában érkezett a vasárnapi futamra, hiszen a Kanadai Nagydíj versenyhétvégéjének addigi részét abszolút ő uralta. Miutánmegszerezte az első rajthelyet a sprintfutamra, szombatonmaximális pontszámmal behúzta a sprintet, majda főfutam kvalifikációján is övé lett a pole pozíció. A vasárnapi verseny első fele ráadásul a Formula–1 talán legszebb napjait idézte: a két mercedeses csapattárs elképesztő, oda-vissza előzésekkel vívott vérre menő csatát egymással. A látványos adok-kapoknak azonban a harmincadik körben hirtelen és kíméletlenül vége szakadt. Russell autója motorhiba miatt megadta magát, így a brit pilóta kénytelen volt idő előtt búcsút inteni a futamnak. A technikai malőrt Russell nehezen tudta feldolgozni a leintés után. „Minden kikapcsolt, teljesen hirtelen, ahogy befordultam a kanyarba. A motor leállt, nem volt elektronika, nem volt rendes fék. Jelenleg még értetlenül állok a dolog előtt.” A drámai kiesés óriási ajándék volt a csapattársnak, a világbajnoki éllovas Andrea Kimi Antonellinek, akimaximálisan élt is a lehetőséggel, ugyanis megnyertea Kanadai Nagydíjat, ezzel nemcsak zsinórban a negyedik futamgyőzelmét aratta, de43 pontra növelte az előnyét is Russell-lel szemben. Mutatjuk az egyéni és a konstruktőri világbajnoki tabellát. A hatalmas bajnoki érvágás ellenére a brit igyekezett a pozitívumokat nézni, és emelt fővel értékelte a Kanadában nyújtott teljesítményét: „Büszke vagyok a hétvégémre, pole a sprinten, megnyertem a sprintet, pole az időmérőn. Vezettem, amikor kiestem. Jó csatám volt Kimivel. A magam részéről nem érzem úgy, hogy bármi többet tehettem volna ezen a hétvégén, úgyhogy elégedetten távozom. Persze, nagyon frusztrált vagyok a történtek miatt, de mit tehettem volna még?” (Forrás:Racingnews365.com, fotó: Formula1.com) Ez is érdekelhet: Mutatjuk, milyennek látták a Kanadai Nagydíj dobogósai a futamot. Andrea Kimi Antonelli brutális előnyre tett szert a világbajnoki pontversenyben a Kanadai Nagydíj után.
Eredeti cikk megtekintése →