Egészsége és mentális állapota megőrzése érdekében Molnár Áron kiszáll a Loupe Színházi Társulás készülő előadásából
Index
2026-05-25 05:32
Közös közleményben tudatta Molnár Áron és a Loupe Színházi Társulás, hogy a színész közös döntés alapján távozik a készülő Emberek, helyek és dolgok című előadás próbafolyamatából. A színész egészségi és mentális állapota megőrzése érdekében hozta meg döntését.
Az elmúlt évek rendkívül intenzív szakmai és közéleti terhelése, valamint a folyamatos fizikai és lelki igénybevétel következtében Áron számára most elengedhetetlenné vált a pihenés és a regeneráció
– írják.
A közlemény hangsúlyozza, hogy a döntést hosszú mérlegelés előzte meg, és a társulat, valamint az alkotók teljes támogatásukkal állnak Molnár Áron mellett.
A színész fontosnak nevezte, hogy a színházi szakmában is természetes legyen beszélni a kimerültségről és az önmagunkra való odafigyelés szükségességéről. Mint fogalmazott, a kulturális közegben sokszor még mindig a „majd megoldjuk” és a „bírni kell” szemlélete öröklődik generációról generációkra, miközben a mentális és fizikai terhelés komoly következményekkel járhat.
A Loupe Színházi Társulás kiemelte, hogy számukra különösen fontos, hogy olyan alkotói közegben dolgozzanak, ahol nemcsak az előadások, hanem az emberek is számítanak. Hozzátették, sajnálják, hogy ebben a munkában most nem dolgozhatnak együtt Molnár Áronnal, ugyanakkor hálásak a közös munkákért, valamint a színész őszinteségéért és bizalmáért.
A társulat közlése szerint azEmberek, helyek és dolgokpróbafolyamata a tervek szerint folytatódik, a Loupe további előadásait és műsorát pedig nem érinti a változás. Az új szereplőről hamarosan további tájékoztatást ígérnek.
(Borítókép: Molnár Áron 2026. február 15-én. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Kövesse az Indexet Facebookon is!