Hármas karambol Nagyigmándnál: mentőhelikoptert riasztottak, lezárták a 13-as főutat
Blikk
2026-05-25 05:38
Három személygépkocsi ütközött össze vasárnap este a 13-as főúton, Nagyigmánd közelében. A balesetben az első információk szerint öten megsérültek, két embert a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk a roncsokból. Az érintett útszakaszt a helyszínelés és a mentés idejére teljesen lezárták, a forgalmat Nagyigmánd belterülete felé terelték.
Szász Eszter
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a szerencsétlenség május 24-én, 19 óra 38 perc körül történt a főút 14-es kilométerszelvényénél - írja a24.hu.
A karambolhoz jelentős erőkkel vonultakki a szakemberek: a nagyigmándi és az ácsi önkormányzati, valamint a csépi és a kocsiönkéntes tűzoltók érkezteka helyszínre. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közlése szerint a járművekbe szorult két utast a nagyigmándi egységek feszítővágó segítségével szabadították ki a kocsiból. A sérültek ellátására a földi mentőegységek mellettegy mentőhelikopter is érkezetta helyszínre - tájékoztatott apolice.hu.
A rendőrség a szemle és aműszaki mentés idejérea főutat teljes szélességében lezárta. Az érintett szakaszon torlódásra kell számítani, a közlekedők Nagyigmándon keresztül, a Bajcsy-Zsilinszky utcát igénybe véve kerülhetik el a baleset helyszínét.
közlekedési baleset