← Vissza

news.bsdnet.hu

Megzavarták a brit védelmi minisztert szállító gép jelét az orosz határ közelében

444.hu 2026-05-25 07:09
John Healey brit védelmi miniszter csütörtökön repült haza az észtországi látogatásáról, mikor az orosz határ közelében megzavarták az őt szállító gép jelét. A történtek után a pilótáknak más navigációs rendszert kellett használniuk, miután a gép GPS-ét a háromórás repülés alatt letiltották. A miniszter a Brit Királyi Légierő (RAF) gépén utazott, a támadás mögött az oroszokat sejtik. Az incidens egy nappal azután történt, hogy kiderült, két orosz harci repülőgép a múlt hónapban többször is veszélyesen közel került brit felderítő gépekhez a Fekete-tengeren. Azt nem tudni, hogy Healey-t szándékosan vették-e célba, de a repülés útvonala látható volt a repülőgép-követő honlapokon.Észtországi látogatása során Healey az orosz határ közelében zajló NATO-katonai gyakorlaton részt vevő brit katonákkal beszélt. Az orosz átrepüléseket „elfogadhatatlannak” nevezte, a Védelmi Minisztérium szerint ezek voltak a legveszélyesebb orosz akciók 2022 óta, amikor egy „szélhámos” pilóta rakétát lőtt ki egy Rivet Joint repülőgépre a Fekete-tenger felett.2024-ben az akkori védelmi miniszert szállító RAF-repülőgép GPS-jelét is megzavarták az orosz terület közelében. (BBC)
Eredeti cikk megtekintése →