Lázár János lemond a teniszszövetség elnöki posztjáról
Magyar Hang
2026-05-25 08:43
Lázár János volt közlekedési miniszter lemond a teniszszövetség elnöki posztjáról. „Kedves Sporttársak! Amit vállaltam, elvégeztem, nemcsak tisztességgel, de eredményesen is” – kezdi a lemondását bejelentő levelét, amita Hvg.hu ismertetett.
Szerinte a Magyar Tenisz Szövetség jogi, pénzügyi, sőt morális szempontból is megújult. Úgy véli, ő 2020 júliusa nem is sportvezetőként, hanem válságkezelőként vállalta el a feladatot, és aki a válság elhárítását követően átadja majd az elnöki posztot másnak. „Erre most kerülhet sor. Az elnöki tisztségemről május 29-ével lemondok.”
A szövetség rendes közgyűlését követően tisztújító közgyűlés lesz, ahol új elnököt választhat a szövetség. „Ebben a munkában szerencsére már nem kormányzati tapasztalatokra lesz szükség, hanem sportszakmai tudásra. Szerva ott” – zárja sorait Lázár.