Russell felfüggesztett pénzbírságot Kanadában
F1világ
2026-05-25 11:30
Nem ért véget a drámai kiesésével George Russell kanadai F1-es hétvégéje, a felügyelők ugyanis néhány órával a leintést követően szabálytalan viselkedés miatt beidézték őt. A brit pilóta óriásit küzdött a nagydíj megnyeréséért, a 30. körben az autója azonban hirtelen műszaki probléma miatt megállt. Russell a kilences kanyar belső oldalán leparkolta a Mercedest, majddühében kidobta az autójából a pilótafülke kivehető fejvédőjét.
A felügyelők Russell beidézése kapcsán a Nemzetközi Sportkódex 12.2.1.h cikkelyére hivatkoztak, amely kijelenti, hogya pilóták számára tiltott bármilyen veszélyes cselekmény, vagy az olyan ésszerű intézkedések elmulasztása, amely veszélyes helyzetet teremt. Russell együttműködő volt a felügyelőkkel, és elismerte hibáját.HIRDETÉSHIRDETÉS
„Elnézést kért a felügyelőktől, és elismerte, hogy nem állított követendő példát, valamint felajánlotta a nyilvános bocsánatkérést. A felügyelők tudomásul vették és elfogadták a bocsánatkérést”– fogalmaztak a felügyelők.HIRDETÉS
Russell végül ötezer eurós pénzbüntetést kapott 12 hónapra felfüggesztve, mivel korábban nem volt hasonló jellegű kihágása.Antonelli nem dől hátra: „Tovább kell emelnem a lécet”