Aknákat találtak az orosz hatóságok egy Belgiumból érkezett gáztankeren
HVG
2026-05-25 13:42
A hajó a feltöltést követően Törökországba indult volna.
A biztonsági erők megakadályoztak egy merényletet a Luga torkolatának közelében található Uszty-Luga kikötőjében – írja aTASZSZ.
Az esetről az FSZB számolt be és közölte, hogy a belgiumi Antwerpenből érkezett Arrhenius gáztanker víz alatti részén, a gépház közelében mágneses aknákat találtak. A hajó a feltöltést követően Törökországba indult volna tovább. Az oroszok feltételezése szerint az aknákat egy NATO-országban gyárthatták.
A hajó május 20-án futott be a tengeri kikötőbe. A kapitány a kihallgatása során elmondta, hogy „az antwerpeni belga kikötőben történő kirakodás előtt a hajót a hajóügynök horgonyzóhelyre küldte, ahol körülbelül másfél napig tartózkodott, állítólag a kikötői dolgozók sztrájkja miatt”.
Az FSZB által kiadott tájékoztatás értelmében a szakértők megállapították, hogy a mágneses aknákat a hajótesten nem helyezhették el orosz területi vizeken.
Képünkön az Arrhenius orosz gázszállító hajó látható a Szajnán 2024 májusában. Forrás: Marine Traffic
"Túl szégyenlősek a finnek, a világnak sem tudnak eldicsekedni azzal, amijük van."